Представниками Громадянської мережі ОПОРИ зафіксовано у селищі Роза Запорізької області підвезення виборців на дільницю. За словами водія, послугу надавав депутат Бердянської міської ради.

Під час голосування у селище Роза Бердянського району Запорізької області зафіксований підвіз місцевих мешканців до дільниці. За словами водія транспорту, послугу організував керівник Бердянської міської організації «Опозиційного блоку», депутат Бердянської міської ради Сергій Путря.

Як пояснив також водій, у такий спосіб була надана допомога людям, яким складно було дістатися пішки до дільниць, щоб скористатися своїм виборчим правом. За приблизними підрахунками в автобусі перебувало 6 пасажирів. У салоні транспорту агітаційних матеріалів не помічено. Роз’яснення водія щодо ситуації зафіксовані поліцією.

Нагадуємо, що згідно ч. 6 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» надання виборцям товарів і послуг, що супроводжуються закликами голосувати чи не голосувати за певного кандидата, вважається підкупом виборців.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 
(#вибори; #opora; #опора)