Впродовж тижня спостерігачі ОПОРИ зафіксували активність потенційних кандидатів, спрямовану на роботу з виборцями на Львівщині, а також поширення інформації з елементами чорного піару щодо народного депутата.

Оголошення «Всім привіт. Маю підгузники 5 розмір. Віддам безоплатно, хто потребує. Є 240 пачок» у спільноті «Жовква - моє місто» опублікував Віктор Пехник у соціальній мережі Facebook. Користувачі групи одразу почали цікавитися, як і де можна отримати підгузки. На що чоловік зазначив: «В п’ятницю, о 18:00 буду чекати всіх біля міської ради на парковці». Відгуки з подякою за подарунки та світлини з дитячими засобами гігієни свідчать про те, що дехто з охочих ці презенти отримав.  

фото з соціальної мережі Facebook

На сайті Верховної Ради вказано, що Віктор Пехник є помічником на громадських засадах Володимира Парасюка, обраного у 2014 році народним депутатом у 122 виборчому окрузі (Жовківський та Яворівський райони).  «Це було суто ідея Віктора. Тільки добрі мотиви. Відношення до політики і виборів нема. Ще раз пояснюю, я нічого не знав. Мого прізвища там не звучало. Я йому сказав, що все, що залишилося нехай тихенько завезе в сиротинець у Львові», - у коментарі ОПОРІ повідомив Володимир Парасюк.

Про подаровану піцу для дитячого закладу № 15 у місті Стрий, ОПОРА дізналася з публікації у газеті «Фортуна» за 6 червня 2019 року. У матеріалі «Подарувати дитині радість» вказано, що смаколики спонсорував дітям-сиротам благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце». Організація зареєстрована у 2003 році і основним видом діяльності є надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання. Якщо проаналізувати офіційний сайт фонду і його сторінку у соціальній мережі, востаннє активність там була у 2018 році. Зазначимо, що сьогодні Олег Канівець – український політик, громадський діяч, голова БФ «Добре серце». У 2012 році обраний депутатом до Верховної Ради від «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка. 15 червня ЦВК зареєструвала Олега Канівця кандидатом у народні депутати  у 126 виборчому окрузі (міста Моршин, Стрий, Жидачівський, Стрийський райони) від політичної партії «Громадянська позиція».

«Коли представники благодійного фонду запитати у завідувачки дитячого закладу, чого хотілося б дітям, її відповідь здивувала. Діти хочуть … піци. Так, так, простої піци, яка є доступною і мабуть звиклою для переважної більшості домашньої дітвори, і такою омріяною для дітей-сиріт. Сказано – зроблено!», - зазначає  у матеріалі Юрій Вінярський, виконавчий директор благодійного фонду.

Народний депутат Андрій Кіт організував екскурсію до Верховної Ради України для членів учнівського парламенту. Під час поїздки в столицю школярі відвідали історичні місця Києва та побували на екскурсії у національному парку «Межигір'я». Він є членом депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» і комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. У 2014 обраний до ВР від БПП у 126 окрузі. 14 червня ЦВК зареєструвала Андрія Кота як самовисуванця у цьому ж окрузі (міста Моршин, Стрий, Жидачівський, Стрийський райони).

фото з соціальної мережі Facebook

Цього тижня спостерігачі ОПОРИ вже не вперше фіксують факти поширення інформації з елементами чорного піару щодо Андрія Лопушанського. На сторінці у соціальній мережі Facebook користувач з іменем, прізвищем та світлиною, як у народного депутата, написав: «Коли б краще було організувати виїзд із Старого Самбора, Самбора, Сколе і Турки на відкриття пам’ятника Степану Бандері у Києві? Зі свого боку обіцяю безкоштовний доїзд, проживання у п’ятизірковому готелі,  а також повноцінне харчування. Опісля – безкоштовне відвідування всім учасникам події готелю «Женева» із заходом у басейн на 1 годину 10 хвилин. Не відкривати ж нам пам’ятник після виборів».

СПА-готель, санаторій «Женева» входить до складу санаторно-курортного комплексу «Роял Госпітеліті Груп» (ТЗОВ «Трускавецьінвест»). Кінцевим бенефіціарним власником товариства є мешканець Кіпру Стерлос Хрістодулу, а засновником компанія «Брезертон Лімітед» (Віргінські острови, Британські). За інформацією місцевих медіа у 2014 році  власник Андрій Лопушанський звільнив 40 працівників  готелю.

«Сьогодні створили фейк моєї сторінки та опублікували неправдиву новину від мого імені, а це є порушення 361 статті Кримінального кодексу України. Я не відмовляюсь від своєї обіцянки 2014-го року, пам’ятник Бандері буде стояти у столиці, як і в кожному районному центрі 125 округу. Але всьому є свій час та місце. Не вважаю доцільним витрачати кошти на пам‘ятник у Києві, коли наші побратими потребують фінансової та медичної допомоги, повертаючись з війни», - зазначив нардеп на своїй сторінці.

Зазначимо, що за декілька годин і публікацію, і сторінку з оголошенням щодо поїздки в Київ на відкриття пам’ятника видалили.

Минулого тижня під егідою народного депутата України Андрія Лопушанського у місті Трускавець відбувся волейбольний турнір. Про що опублікований матеріал у газеті «Бойківщина» за 31 травня 2019 року. Під час спортивного заходу зібрали 28 тисяч гривень, які передадуть дітям та дорослим з особливими потребами Сколівського, Турківського районів та м. Самбора.

Офіційно кандидатом у народні депутати як самовисуванець у 125 виборчому окрузі  Андрій Лопушанський став 14 червня.

Про благодійні фонди, зокрема Андрія Лопушанського, та організації політиків, які активізувалися на Львівщині зі стартом парламентської кампанії, ОПОРА уже писала.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській  області наголошує:

«Сегмент передвиборчої агітації у сфері інтернету та соціальних мереж неврегульована українським виборчим законодавством. А ні Законом "Про вибори народних депутатів України", а ні Законом "Про вибори Президента України". З правової точки зору вона перебуває у сірі зоні. Хоча агітація фактично там присутня, проте на таку агітацію не поширюються правила та обмеження, які прописані у Законі, а також засоби нечесної конкуренції через поширення матеріалів так званого "чорного піару".

Складність оцінки таких ситуацій полягає у тому, що по-перше, під час передачі товарів не завжди фіксуються явні факти агітації, а по-друге, більшість політиків на разі ще не є офіційно зареєстровані у ЦВК як кандидати у депутати, що не накладає на них обмежень частини 14 статті 74 Закону щодо заборони непрямого підкупу виборців. Разом з тим, деякі з потенційних кандидаті залишаються чинними народними депутатами, які потенційно повторно балотуватимуться до парламенту, що можна розглядати як порушення принципу доброчесності передвиборчої боротьби, оскільки така благодійність відбувається у рамках вже розпочатого виборчого процесу.»

 

За коментарями звертайтеся:

e-mail:  [email protected]

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)