У Кіровоградській області спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що 13 виборців проголосували без паспорта в округах № 101 та 100.

Голосування без паспорта зафіксоване на дільницях № 350469 (с. Ганнівка Новоукраїнського району), 350680 (с. Лозуватка Благовіщенського району).

У селі Ганнівка члени ДВК вже після зауваження спостерігача ОПОРИ та виклику поліції дали проголосувати без паспорта ще 11 особам.

Нагадаємо, що видача бюлетенів без пред’явлення документу є порушенням ч.3 ст.85 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії, за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертійп'ятій чи шостій статті 2 цього Закону.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)