В день виборів в Харкові і області всі дільнічні виборчі комісії вчасно розпочали розпочали ранкові засідання, прийняли присягу перед початком роботи і відкрили дільниці для голосування виборців.

Відповідно до частини 3 статті 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України» ранкове засідання комісій має розпочатись о 7:15 — не раніш як за 45 хвилин до початку голосування, тобто, не раніше 7:15. Як повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які знаходяться на дільницях, виборчий процес розпочався вчасно і без проблем.

На виборчій дільниці 631 440 спостерігачка ОПОРИ зробила зауваження членкині комісії через велику кількість контрольних листів в приміщенні ДВК. Членкиня комісії в грубій формі попросила спостерігачку помовчати, спостерігати і не заважати процесу але після повторного зауваження порвала зайві контрольні листи.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)