31 березня на Харківщині відкрились всі виборчі дільниці. Дві — в Новобаварському районі Харкова і одна у місті Зміїв, відкрились із запізненням.

Більшість дільниць на Харківщині відкрилась вчасно і без порушень. На дільниці 630094 у селищі Близнюки до її відкриття члени комісії помітили, що на контрольному листі, який був вкинутий в одну зі скриньок, відсутня печатка.

Члени комісії склали акт, розпломбували скриньку, проштампували контрольний лист і вкинули його назад. Дільниця відкрилась без запізнень.

Ще дві дільниці, одна у в Новобаварському районі Харкова і одна у місті Зміїв, відкрились із запізненням. Це підтвердила речниця Нацполіції в Харківській області Оксана Калмикова, не назвавши причину затримок. Інформацію про події поліцейські зареєстрували в журналах Єдиного обліку заяв та повідомлень.

ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 1 статті 75 Закону «Про вибори Президента» голосування проводиться у день виборів та у день повторного голосування з 8 до 20 години. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)