Станом на 11:00 на 3 виборчих дільницях на Донеччині спостерігачі ОПОРИ зафіксували низку порушень виборчого законодавства. Зокрема, кільком людям, які мали голосувати за місцем перебування (на дому), дали проголосувати на дільниці.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ, на одну дільничну виборчу дільницю в ОВК №46 зайшла бабуся та проголосувала. Тільки через годину члени ДВК помітили, що ця жінка мала голосувати вдома.

«Той факт, що члени комісії надали їй бюлетень зі звичайного списку, є порушенням виборчого законодавства. Тому що, згідно зі статтею 77 ЗУ «Про вибори Президента України» ця людина мала проголосувати за місцем перебування», - зауважила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області.

За словами спостерігача, члени комісії на цій дільниці лише зробили зауваження своїм колегам, котрі видавали бюлетені, і попросили їх бути більш уважними. По факту порушення ніякого акта складено не було.

Подібна ж ситуація склалась і на ОВК №59, коли людина, яка мала голосувати за місцем перебування, проголосувала на дільниці. 

В окрузі 58, що у Маріуполі, 1 бюлетень намагались винести з виборчої дільниці, поліція затримала цього чоловіка. 2 бюлетені виборці розірвали по дорозі до кабінки для голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.