Сьогодні двоє кандидатів у народні депутати по округу № 83 (Івано-Франківськ) публічно заявили про своє бажання знятися з виборчих перегонів. 
Самовисуванець Руслан Коцаба наголосив, що його журналістський експеримент «Вибори 2014» завершено, тож він зняв свою кандидатуру з проміжних виборів до Парламенту по округу № 83. Журналіст скликав прес-конференцію, на якій пояснив, що він попросту хотів мати можливість відверто дискутувати зі своїми суперниками і говорити їм правду в очі. Нагадаємо, що цей експеримент обійшовся журналісту у майже 21 тисячу гривень, зібрані через Мережу. Коцаба через ЗМІ попросив своїх потенційних виборців віддати голос за самовисуванця Володимира Чорноуса.


Про зняття своєї кандидатури з виборів заявив також самовисуванець Дмитро Романюк. На прес-конференції він пояснив своє рішення тим, що, згідно з результатами соцопитувнь, він посідав 3-є місце серед кандидатів у нардепи по 83-му округу з рейтингом 14 %. Романюк вирішив зняти кандидатуру, щоб "дати можливість франківчанам обрати кращого і достойнішого серед двох перших. Тим самим, я беру на себе відповідальність за долю країни, до чого закликаю кожного свідомого українця», - сказав кандидат.
Незважаючи на бажання кандидатів Руслана Коцаби та Дмитра Романюка зняти свої кандидатури, ОПОРА підкреслює, що зробити цього формально вони не зможуть. "Стаття 61 частина 5  Закону України "Про вибори народних депутатів України" каже, що Центральна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата у разі, якщо кандидат у депутати зврнеться із письмовою заявою про відмову балотуватися не пізніш, як за дванадцять днів до дня голосування. Тому публічні заяви Коцаби і Романюка можна розцінювати лише як прохання до виборців не голосувати за їхні кандидатури", - пояснив координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині. 

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.