На дільниці №480653 у м. Вознесенськ Миколаївської області члени дільничної виборчої комісії завчасно заповнили протокол про підрахунок голосів виборців. За інформацією спостерігача ОПОРИ окружна виборча комісія винесла догану членам ДВК.

В одномандатному виборчому окрузі №131 на дільниці №480653, спостерігачка ОПОРИ під час підрахунку голосів 21 липня о 22.35 помітила на столі протокол, в який були вписані прізвища трьох членів комісії, навпроти них стояли підписи. Після фіксації даного факту члени ДВК намагались сховати протокол. Спостерігачка ОПОРИ одразу склала акт про це порушення, його підписали ще дві особи.

 

23 липня вона звернулась до голови окружної виборчої комісії № 131 та повідомила про даний факт. Проте цього ж дня комісія на засіданні вирішала винести догану голові та членам, які порушили процедуру складання протоколу про підрахунок голосів. За це проголосувало 16 членів комісії.

У частині 5 статті 91 Закону «Про вибори народних депутатів України» сказано, що протокол про підрахунок голосів виборців підписується членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення.

Зафіксоване порушення може мати ознаки кримінального правопорушення,  за що передбачається відповідальність відповідно до частини 3 статті 158 ККУ: «…підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії чи комісії з референдуму, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування чи результатів виборів або референдуму, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей - караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)