У Кремінній Луганської області спостерігачка ОПОРИ зафіксувала стороннього чоловіка, який знаходився на території виборчої дільниці, виборця, який намагався проголосувати поза кабінкою для голосування та агітаційні матеріали Радикальної партії Олега Ляшка на вулицях міста.

На виборчій дільниці № 440138, що у Кремінній, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала присутність чоловіка із бейджиком «Пожежна безпека» у приміщенні для голосування. На зауваження спостерігачів та вимогу покинути приміщення людина не реагувала, внаслідок чого була викликана поліція, що видалила сторонню особу із дільниці.

ОПОРА нагадує, що на засіданні можуть бути присутні (ч. 8 ст. 36 Виборчого кодексу України) лише члени комісій вищого рівня, Служби розпорядника Державного реєстру виборців, кандидати на відповідних виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій) - суб’єктів відповідного виборчого процесу, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій), офіційні спостерігачі від громадських організацій, які отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах, а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації. Присутність на підготовчому засіданні осіб, не передбачених Виборчим кодексом, заборонена. Таким чином, присутність на підготовчому засіданні осіб, не передбачених Виборчим кодексом, заборонена.

Поряд із цим на тій же виборчій дільниці був зафіксований виборець, який отримав бюлетень та намагався його заповнити поза кабінкою у загальній залі, чим порушив процедуру голосування. Відповідно до частини 1 статті 16 Виборчого кодексу України голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється. У частині 4 статті 248 Кодексу зазначено, що виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

У Кремінній у день голосування на електроопорах також зафіксовані агітаційні листівки Радикальної партії Олега Ляшка із зазначенням номера політичної сили у виборчому бюлетені.

За коментарями звертайтеся:
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.