У селі Семиполки Київської області на дільницю прийшло декілька людей із бажанням спостергіати за виборами. Однак надавати документи, чи хоча б просто представитися,  відмовилися. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Троє чоловіків у камуфляжному одязі, не представляючись та не надаючи голові документів, сказали що надійшов сигнал про саботаж на дільниці. Голова комісії заспокоїла їх, мовляв, на дільниці все гаразд, після чого вони дуже швидко залишили приміщення. За пів години на дільницю зайшли вже п'ятеро хлопців у цивільному.

Вони заявили про бажання посидіти на виборчій дільниці і спостерігати за процесом. Разом з тим, надавати документи вони відмовились. Сказали, що вони звичайні громадяни України. Комісія у такому спостереженні їм відмовила, а вони, у свою чергу,  повідомили комісії,  що проїхали майже 70 дільниць і це перша відмова їм.

Пізніше члени цієї ДВК відзначили, що і перші, і другі люди сіли в один мікроавтобус та поїхали. Поліція наразі перевіряє інформацію.

Відпоідно до ч.3 ст. 34 Закону України "Про вибори народних депутатів України" на засіданнях окружної чи дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування, на виборчій дільниці в день голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише такі особи: 1) члени виборчих комісій вищого рівня; 2) кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата);3) офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата, однієї громадської організації);4) офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій; 5) представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)