Через відсутність кворуму на засіданні Хмельницька обласна ТВК не затвердила перелік округів з виборів депутатів Хмельницької обласної ради. На засідання, скликане на вимогу семи членів ТВК о 21 годині, не з’явився голова комісії, його заступник, секретар та ще четверо членів.

Хмельницькій обласній ТВК не вдалося затвердити перелік територіальних виборчих округів з виборів депутатів обласної ради. Невдалими виявилися обидві спроби членів комісії дійти згоди.

Перше засідання ТВК 6 вересня розпочалося о 13 годині. Комісія розглянула кілька питань і оголосила перерву до 18 години. Безпосередньо до  питання утворення округів перейшли вже після перерви. Тоді голова комісії Віталій Афадєєв (від партії «Голос») не допустив до голосування напрацювання робочої групи ТВК з утворення виборчих округів. Головний аргумент проти – документ не було оформлено належним чином, в проєкт постанови. Натомість голосували за три інші проєкти постанов з утворення округів для виборів депутатів обласної ради. Утім жоден не набрав необхідної кількості голосів. Після цього голова комісії закрив засідання й залишив приміщення ТВК, не призначивши часу наступного засідання.

Письмову вимогу від семи членів комісії про скликання засідання о 21 годині голові ТВК передавали вже на вулиці, в присутності журналістів з телекамерами. Попри те, що Віталій Афадєєв ознайомився з вимогою, на засідання він не з’явився, а з ним і його заступник Олександр Нартовський (партія «Слуга народу»), секретар комісії Ірина Прокопець («Солідарність жінок України») і ще четверо членів комісії: Валерія Брильова («Слуга народу»), Алла Вінскевич («Рідне Закарпаття»), Альона Перепелиця («Голос»), Майя Дудник («Порядок»). Керівний склад комісії на телефонні дзвінки не відповідав.

На думку члена комісії Костянтина Рааца («За майбутнє»), такі дії голови комісії і окремих членів ТВК можна розцінювати як саботаж та намагання зірвати вибори.

Зібравшись на 21 годину, 11 членів комісії обрали головуючого і зробили перерву, з надією, що керівництво повернеться. Однак ні голови, ні членів комісії, так і не дочекалися. А через певний час «зникли» і до півночі не повернулися ще двоє членів комісії: Любов Виноградова (партія «Єдиний Кривий Ріг») та Марина Олійник (партія «Всеукраїнський народний союз»). Тож через відсутність кворуму (залишилось лише 9 членів з 18) рішення про затвердження округів з виборів депутатів Хмельницької обласної ради в терміни, визначені законодавством, не прийняли.

Відповідно до частини 3 статті 201 Виборчого кодексу України територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) утворюються відповідно обласною, районною, районною в місті, міською, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв’язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам.

Згідно з частиною 1 статті 36 Виборчого кодексу України на письмову вимогу третини складу виборчої комісії голова виборчої комісії або його заступник зобов’язаний скликати засідання комісії не пізніше наступного дня після отримання такої вимоги.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)