У Шепетівці, що на Хмельниччині, 18 жовтня спостерігач ОПОРИ виявив друковані агітаційні матеріали в автобусах громадського користування. Оскільки закон забороняє розміщення агітації в громадському транспорті, ОПОРА звернулася до поліції.

Друковані агітаційні матеріали політичної партії «За конкретні справи» спостерігач ОПОРИ виявив 18 жовтня у Шепетівці, в транспортних засобах, які рухаються за маршрутами №№1, 5, 5-А, а також на маршруті «Шепетівка-Конотоп». В автобусах розклеїли листівки й плакати кандидатки на посаду міського голови Шепетівки Світлани Павлишиної та кандидатки в депутати Шепетівської міської ради Світлани Миколюк. Крім того, у зоні водія розмістили агітаційні газети партії із зображенням кандидата в депутати Хмельницької обласної ради, народного депутата Олександра Гереги. Пасажири могли вільно брати агітки, а на маршруті №1 водій сам пропонував ознайомитися з ними.

Коли спостерігач пояснював водієві на маршруті №1, що розміщення агітаційних матеріалів в громадському транспорті заборонене, жінка з агітаційною продукцією в руках почала погрожувати спостерігачеві розбити телефон.

Спостерігач запитав водія одного з автобусів, що рухаються за маршрутом №5-А, від кого він отримав агітки. За словами водія, друковані матеріали йому роздав директор.

Зазначимо, що голова правління приватного акціонерного товариства «Шепетівське АТП-16807», яке займається перевезеннями на маршрутах 1, 5 та 5-А, Руслан Савчук балотується в депутати Хмельницької обласної ради та Шепетівської міської ради від партії «За конкретні справи», тож розміщення агітації в транспортному засобі, який належить зазначеному підприємству, може мати також ознаки використання так званого корпоративного ресурсу.

За фактом розміщення агітації в громадському транспорті ОПОРА звернулася до поліції.

Відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, на зупинках громадського транспорту, на проїзних разових, місячних чи інших квитках забороняється.

Раніше на Хмельниччині, в Полонному, Білогір’ї та Шепетівці, ОПОРА вже фіксувала розміщення агітації з порушеннями норм Виборчого кодексу України.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)