Благодійний фонд кандидата в народні депутати по 186-му округу Євгена Рищука (самовисування) організовує безкоштовні поїздки в кінний клуб Grand Prix (власником якого є політик) для мешканців округу, по якому він балотується.

Про можливість безкоштовно відвідати кінний клуб Grand Prix розповіла минулого тижня представниця Благодійного фонду Євгена Рищука мешканцям міста Скадовськ, залишивши свій номер як людини, яка відповідає за набір людей на поїздки. Це зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. За її словами, для бажаючих відвідати заміський комплекс мешканців міста та Скадовського району треба буде заплатити тільки за автобус, а вхід, розважальна програма та обід будуть безкоштовним.

Те саме жінка підтвердила 1 липня в телефонній розмові людині, яка представилась мешканцем села в Скадовському районі.

«Катання на конях, вхід, екскурсія, зоопарк, лодочки, катамаранчики, і пригощати там вас будуть безкоштовно. Ще й наллють», – сказала представниця благодійного фонду Євгена Рищука.

В іншій розмові 4 липня представниця Благодійного фонду Рищука розповіла, що такі групи бажаючих відвідати кінний клуб набираються через день по 50 чоловік, але вони тільки для мешканців Скадовська й Скадовського району, «людей з 186-го округу, які зможуть проголосувати».

На сайті заміського комплексу Grand Prix вказані наступні ціни: вхід на територію клубу для дорослих 75 гривен, для дітей – 50 гривень. Кінна прогулянка у супроводі інструктора в ліс або в манежі – 300 гривень. На території комплексу є ресторан, де можна поїсти, а також окремо оплачуються такі послуги як фото сесія з конями, оренда номерів, котеджів, бесідок тощо.

Адміністрація клубу називає такі самі ціни на послуги, як вказані на сайті, не інформуючи про додаткові пільгові поїздки.

Згідно з ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців».

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)