У Херсоні на виборчій дільниці № 650783 виборець сховав один з бюлетенів в кишеню, а коли це помітили члени комісії та спостерігачі, швидко вкинув його в скриньку.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, громадянин зареєструвався на ДВК №650783 о 7:15 як представник ЗМІ «Правовий контроль України». Після початку голосування взяв два бюлетені і пішов в кабінку, оскільки як виборець мав голосувати на цій дільниці.

«Бюлетень з кандидатами в народні депутати по одномандатним виборчим округам він не кинув в скриньку для голосування, а поклав в ліву кишеню й пішов у напрямку до виходу. Його зупинили члени ДВК, зробили зауваження. Громадянин пояснив це тим, що він не хоче голосувати за мажоритарників і не знає, що не можна забирати бюлетень із собою. В супроводі представника ДВК громадянин кинув бюлетень в урну», – передає спостерігач.

Представники правоохоронних органів, які знаходяться на дільниці, відреагували на ситуацію й викликали наряд для складання протоколу. На відео громадянин дає пояснення поліції.

Згідно з ч. 7 ст. 85 Закону «Про вибори народних депутатів України» виборець не має права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам. Отримання виборчих бюлетенів від інших осіб (крім уповноваженого члена виборчої комісії, який видає виборчі бюлетені), заохочення або змушування виборців до передачі виборчого бюлетеня іншим особам шляхом підкупу, погроз або іншим способом забороняється.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)