За останні два тижні на засіданнях Харківської територіальної виборчої комісії змінили 37 членів районних у місті ТВК. Найбільше членів районних у місті ТВК замінили представники політичної партії «Голос».

Так, заміни відбувалися під час засідань міської ТВК 30 липня та 16 серпня. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА в Харкові.

Якщо 30 липня майже всі зміни стосувалися заміни членів районних у місті ТВК від «Слуги народу», то 16 серпня більшість замін були від політичної партії «Голос».

Тож, за останні два засідання 14 замін членів районних у місті ТВК стосувалися політичної партії «Голос», 10 – партії «Слуга народу», 4 – «Опозиційної платформи – За життя», 3 – партії «Рідний дім», 3 – «Об’єднання «Самопоміч». Крім того, по одному члену в районних у місті ТВК замінили представники партій «Блок Кернеса – Успішний Харків», «Європейська Солідарність», «Патріоти Волині» та «Успішна Україна».

Зміни великої кількості членів ТВК від політичної партії «Голос» ймовірно пов’язані зі зміною голови обласного осередку партії.

22 червня на конференції обласної територіальної організації політсили головою обрали Олексія Бабешка. Раніше він був депутатом міськради від партії «Об’єднання «Самопоміч».

Найбільше зміни торкнулися Московської районної в місті Харкові ТВК, де змінилися 9 з 18 членів. В Індустральній районній в місті Харкові ТВК замінили 6 членів, Слобідській – 5, Немишлянській та Київській – по 4, Шевченківській – 3, Основ’янській, Новобаварській та Холодногірській – по два.

Відповідно до ч. 4 ст. 208 Виборчого кодексу повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково, у тому числі і у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії. Подання про заміну члена виборчої комісії вноситься суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії, на паперових носіях та в електронному вигляді до відповідної виборчої комісії за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією.

До подання додаються документи, передбачені  частиною дев’ятою  статті 203,  частиною четвертою  статті 204 Виборчого кодексу. Зазначене подання під час виборчого процесу, а також у період з моменту формування складу територіальних виборчих комісій до початку виборчого процесу чергових місцевих виборів підлягає обов’язковому розгляду в п’ятиденний строк, але не пізніше останнього дня перед днем голосування, а поза межами виборчого процесу - у місячний строк з дня надходження. 

Нагадаємо, що на  31 жовтня призначені позачергові вибори Харківського міського голови.

Згідно з частиною 1 статті 195 Виборчого кодексу України Виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів.

Відповідно до частини 1 статті 221 цього ж Кодексу право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, реалізується виборцями через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з частиною 1 статті 52 цього ж Кодексу передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]