Як інструмент комунікації з виборцями Facebook лідирує в усіх політичних партіях. Саме на сторінках цієї мережі представники партійних структур навесні розповідали про боротьбу з коронавірусом, а зараз трохи змістили акцент з пандемії на реформи в країні та поточну діяльність партій. Такі результати моніторингу ОПОРИ.

Найбільш масове охоплення в соціальних мережах має партія «Опозиційний блок» - 25 пабліків. Вони висвітлюють діяльність обласного, включаючи політичний дайджест, та місцевих осередків, наприклад, Маріупольського чи Краматорського, які наразі ведуть не так активно. Також мають власні сторінки нардепи-мажоритарники від «Опозиційного блоку». Більша частина сторінок ведеться на платформі Facebook – як то Муса Магомедов, Руслан Требушкін, Сергій Магера, Вадим Новинський тощо. Проте народні депутати мають і сторінки в Instagram, де висвітлюють свою діяльність, як той же Руслан Требушкін чи Вадим Новинський.

Майже таке ж охоплення в соціальних мережах має партія «Опозиційна платформа – За життя» та її представники на місцях – загалом налічується 23 сторінки, більша кількість з яких ведеться на платформі Facebook. Рідше це сторінки місцевих осередків, наприклад, Маріупольського представництва. Найбільше постів з’являється на власних сторінках лідерів цієї політичної сили – Наталії Королевської, знову її сторінки, її організації «Жінки за мир». Ведуть сторінки від імені нардепів Юрія Солода та Валерія Гнатенко. Також «Опозиційна платформа – За життя» швидко зорієнтувалася та створила навесні Координаційний штаб - платформа дій по боротьбі з коронавірусом. А ще активно ведуть комунікацію тісно пов’язані з партією Анастасія Петренко, Максим Ткач тощо.

Порівну представлені в соціальних мережах ВО «Батьківщина» та «Європейська Солідарність» – по 9 пабліків у соцмережах. Більшість сторінок ці партії мають у мережі Facebook, наприклад, група Солідарність Донеччини, паблік Краматорської «Європейської Солідарності», керівника краматорської міської організації та керівника секретаріату Донецької обласної територіальної організації партії Валерія Власенко тощо. Також висвітлює свою діяльність на сторінках Facebook «Батьківщина» Краматорськ чи представник цієї політичної сили в Маріуполі Олександр Ярошенко. Ці партії освоюють і інші соцмережі, як то «Батьківщина» представлена в телеграмі. А «Європейська солідарність» орієнтується на інстаграм, де завела сторінку, хоч поки що і неактивну «Солідарна молодь Донеччини» та акаунт місцевого лідера Валерія Власенко.

Партія «Наш край» має 7 сторінок та груп в Facebook для інформування виборців – це НАШ КРАЙ Донбасс, Наш Край Краматорск, НАШ КРАЙ Мариуполь тощо. Також має телеграм-канал, а Олег Недава - сторінку в Instagram.

Має сторінку в Facebook і партія «Слуга народу». І до цієї політичної структури також можна віднести сторінки осіб, які так чи інакше висвітлюють діяльність партії. А саме осередок партії в Маріуполі, сторінка Сергія Сивохо та Георгія Кюрджиєва. В Instagram партія також комунікує зі своїми підписниками.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» в соцмережах представлено досить активно. Для цього представники партії створили сторінку та групу в Facebook. Мають сторінки партійних осередків, як то у Слов’янську чи у Добропіллі. Та сторінки деяких місцевих партійних представників, наприклад, як Сергій Лілеєв в Facebook чи в Instagram він же.

«Партія Шарія» на Донеччині має пабліки у кожній соціальній мережі – групу в Facebook, так звану, #виртуальнаяпартияшария в Instagram та телеграм канал з окремим чатом для обговорення. 

«Українська стратегія Гройсмана» має лише одну сторінку, «Радикальна Партія Олега Ляшка» – дві: Донецька Радикальна Партія Олега Ляшка та Радикальна Донеччина. Тоді як «Аграрна партія України» та «Сила і честь» зовсім не орієнтовані на Донецьку область. Якщо під час президентських виборів «Сила і честь» трохи проявляла активність в області, то наразі зовсім не представлена в соціальних мережах.

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА проводить моніторинг інституційного розвитку політичних партій України. До вибірки потрапили політичні партії, які на останніх парламентських виборах отримали 2% і більше голосів виборців на свою підтримку, а також регіональні політичні партії, які продемонстрували високий результат підтримки на останніх місцевих виборах в Україні. Опис особливостей регіонального партійного будівництва та оцінка стану розвитку політичних партій відбуваються на основі аналізу доступної публічної інформації та відкритих даних. Матеріал підготовлений завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та може не відображати позицію USAID чи Уряду США.