З початком літа в Донецькій області активізували роботу частина обласних партійний осередків. Частина політичних партії має приймальні, а деякі ведуть діяльність виключно онлайн чи взяли таймаут.

Офіс партійного осередку, а особливо приймальня – це дієвий засіб залучати прихильників. Проте в міжвиборчий період не всі партії, які під час останніх парламентських виборів набрали 2% та більше голосів виборців, здійснюють прийом громадян.

Представник офісу «Європейської Солідарності» в телефонній розмові повідомив, що наразі особистий прийом громадян не здійснюється. Але можна звернутися за телефоном чи написати на електронну пошту. Таким же чином працює і Радикальна партія Олега Ляшка, і Партія Шарія, і Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», і «Свобода».

Партія «Опозиційний блок», від якої до Краматорської міської ради 7 скликання висунуто найбільшу кількість кандидатів, а саме 24 з 42 депутатів відповідно до інформації, яку представники партії надали на запит ОПОРИ, як такої приймальні не має. Голова міської партійної організації Світлана Ящук в телефонній розмові наголосила, що юридично приймальня працює у приміщенні Будинку культури в місті Краматорськ. Але фактично жителів міста там не приймають. Якщо хтось прийде, його направлять до приймальні конкретного депутата за місцем реєстрації особи.

Є приймальні, які перестали функціонувати одразу після парламентських виборів 2019 року. Так, партія «Наш край» здійснювала прийом у Слов’янську. Але, коли Олег Недава, який очолював Донецьку обласну організацію «Нашого краю», не набрав потрібної кількості голосів для обрання народним депутатом, то приймальня зачинилася. Після парламентських виборів також припинили роботу приймальні «Слуги народу» в Краматорську, а ще раніше – після президентських виборів – краматорський офіс партії УКРОП. Втім на початку червня  2020 року з’явилося повідомлення про призначення керівником Донецького осередку партії «Слуга народу» Владлена Неклюдова. Після цього акаунт відновив свою діяльність та став активно наповнюватися новинами. А 6 липня 2020 року відбулося відкриття обласного осередку партії «Слуга народу» з офісом-приймальнею у Слов'янську.

Партія «Опозиційна платформа – За життя» після минулорічних парламентських виборів не припиняла комунікувати з виборцями, зокрема в соцмережах. Але лише наприкінці червня 2020 року вони відкрили офіс в Краматорську. Хоча наступного ж дня зіткнулися з неправомірними діями, які активно висвітлювалися місцевими ЗМІ та в соцмережах.

Під час телефонного опитування з представниками партійних осередків з’ясувалася відсутність приймалень у Аграрної партії України, «Сила і Честь», «Українська стратегія Гройсмана» та партії «Голос».

Отже під час телефонних розмов з представниками 12 партійних осередків вдалося з’ясувати, що 3 партії готові приймати людей особисто, 5 партій здійснюють прийом дистанційно. Але ситуація може змінитися в залежності від рівня захворюваності в регіоні, а ще 4 політичні сили не орієнтуються на роботу в Донецькому регіоні.

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА проводить моніторинг інституційного розвитку політичних партій України. До вибірки потрапили політичні партії, які на останніх парламентських виборах отримали 2% і більше голосів виборців на свою підтримку, а також регіональні політичні партії, які продемонстрували високий результат підтримки на останніх місцевих виборах в Україні. Опис особливостей регіонального партійного будівництва та оцінка стану розвитку політичних партій відбуваються на основі аналізу доступної публічної інформації та відкритих даних. Матеріал підготовлений завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та може не відображати позицію USAID чи Уряду США.

Цю діяльність на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціонального моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.