Починаючи з ранку і станом на 13 годину спостерігачі ОПОРИ в Одеській області зафіксували низку ймовірних порушень виборчого законодавства.

Так, ОПОРА зафіксувала два випадки невчасного відкриття виборчих дільниць. Дільниця №510683 в селі Лиманка Овідіопольського району відкрилась не о 8:00, як це передбачено законодавством, а о 8:30. Члени комісії не відчиняли дільницю, оскільки чекали на ще одного члена ДВК, відповідального за видачу виборчих бюлетенів, який запізнювався.

Крім того, виборча дільниця №510945 у місті Білгороді-Дністровському відкрилась, навпаки, раніше, о 7:52. Комісія пояснила, що розпочала голосування на дільниці  для того, щоб дати змогу одному виборцю, який прийшов раніше, проголосувати.

Зафіксовано і випадок агітації у день виборів: на дільниці № 511255 (округ №135, Приморський район міста Одеси) біля дільниці було припарковано автомобіль з наклейками «Ківалов. За Одесу!». На місце події  була викликана поліція. Власник авто після виклику поліції зняв наклейки з агітацією. За повідомленням поліції, відносно правопорушника складено адміністративний протокол за ст. 212-10 (порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму) КУпАП.

Фото Вікторія Сибір / Facebook

Також зафіксовано три випадки дочасного заповнення протоколів про підрахунок голосів. Крім випадків на окрузі №141, схожа ситуація відбулася в місті Кілії. На дільниці №510417 спостерігачка ОПОРИ зафіксувала, як член комісії під час організації голосування розпочала заповнювати протокол про підрахунок голосів виборців, вписуючи до нього прізвища членів комісії:

 

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)