Чоловік прийшов на дільничну виборчу дільницю, що в Дружківці, аби проголосувати. Проте людина почула від голови ДВК про те, що він має голосувати за місцем перебування, тобто – на дому, хоча відповідної заяви він не подавав.

Відповідна інформація, озвучена головою дільничної виборчої комісії, здивувала чоловіка, бо він особисто не писав подібної заяви. За інформацією ОПОРИ, він попросив продемонструвати йому цей документ. І вже після того, як чоловік побачив заяву начебто за його підписом, він викликав співробітників Національної поліції, аби вони розібрались у цьому інциденті.

«Підробка виборчої документації згідно з п. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України (фальсифікація виборчих документів) караються штрафом від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років», - прокоментувала координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області.

Відповідно до ч. 5 ст. 77 ЗУ «Про вибори Президента України» виборець, який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця. Така заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров’я виборця повинна бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.