Чоловік, який представився спостерігачем, але відмовився називати своє ім’я та прізвище, намагався вирвати телефон з рук спостерігачки ОПОРИ.

Спостерігачка ОПОРИ побачила перепалку між виборцем та членом комісії ВД №121071 у Дніпрі, що розташована за адресою вул. Каруни, 129, та почала це знімати на відео.

Спостерігач від якогось кандидата чи партії перешкоджав зйомці, намагався відібрати телефон. Він відмовився представлятися. Водночас, голова комісії Марія Відовська стверджувала, що спостерігач ОПОРИ не має права знаходитися біля кабінок для голосування. Також голова ДВК відмовилась показати журнал реєстрації.

Спостерігачка ОПОРИ звернулася до поліцейського, який чергував на дільниці, написала заяву до районного Амур-Ніжньодніпровського відділу поліції. 

На ВД №121343 у Дніпрі в кабінці знайшли бюлетень з позначкою, який виборець не вкинув у скриньки для голосування.

На ВД №121406 не збігається кількість підписів у списках виборців та контрольних талонів.

Спостерігач ОПОРИ повідомляє про велику явку в Новолатівській територіальній громаді Криворізького району - 62 відсотки. В той же час явка по Дніпропетровській області в середньому складає трохи більше 20%.

У ст. 212-24 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться про те, що перешкоджання здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав - тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)