Спостерігачі ОПОРИ звернулись до поліції через агітацію кандидатами у народні депутати Андрієм Аксьоновим та Ларисою Реввою у 50-му виборчому окрузі не з виборчого фонду. Частина білбордів двох кандидатів в нардепи не містить інформації про особу-замовника, установу, що здійснила друк, тираж тощо.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у народні депутати Андрія Аксьонова від політичної партії «Порядок» 1 березня 2021 року. Лариса Ревва від Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» була зареєстрована ЦВК 25 лютого 2021 року. Відповідно до чинного законодавства, кандидат на наступний день після своєї реєстрації набуває статусу суб’єкта виборчого процесу та має право здійснювати агітацію.

Зазначимо, що агітаційна продукція на користь Андрія Аксьонова, розміщена на зовнішніх носіях реклами, з’явилась у межах округу ще на початку лютого. Політичну рекламу кандидата фіксували спостерігачі у Покровську, Мирнограді та Добропіллі. Відповідно, на наступний день після реєстрації кандидата у народні депутати ці матеріали необхідно було утилізувати або ж замінити, оскільки вони не відповідають вимогам виборчого законодавства.

Проте в березні частина агітаційних матеріалів на білбордах і сітілайтах на користь Андрія Аксьонова так і не містила відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Не було відповідної інформації і на агітації Лариси Ревви, зафіксована в Мирнограді.

Згідно з частиною 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника, установу, що здійснила друк, та інформацію про відповідальних за випуск осіб, а частиною 23 статті 74 цього Закону забороняється  виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів без таких даних.

Відповідно до частини 6 статті 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація здійснюється за рахунок виборчого фонду кандидата. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

«Слід розуміти, що виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, - тягнуть за собою накладення штрафу за статтею 212-13 КУпАП. Тож і політичним гравцям, і рекламним агенціям слід дотримуватися норми закону», - зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Донецькій області.