У Житомирі на дільниці №181364 спостерігач ОПОРИ зафіксував факт вкидання бюлетенів.

Спостерігач ОПОРИ прокоментував побачене: «Дівчина, років 20, голосувала на цій дільниці, вийшла з кабінки і одразу вкинула бюлетені. До цього вона в кабінці була більше 10 хвилин і щось підозріле робила. Я почав це знімати. Вона виходить, ззовні перелякана, я покликав міліціонера, вона перший раз вкинула бюлетені, починає міліціонер іти до неї, вона ще раз кидає якісь бюлетені і починає кричати: в мене батьки працюють в міліції, в мене нічого не має, я буду роздягатись. В неї в кармані ще були чисті листки, може вона хотіла чисті листки вкинути, а бюлетені винести. Потім прибігла її мама, щось там кричали, дівчина кричала, що в неї будуть проблеми. Інші спостерігачі теж склали акти. Зараз міліція допитує дівчину та свідків».

Відповідно до ч. 1. ст. 158 Кримінального Кодексу України: «Надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років».

0 25 10 vkydania biuleteniv zhytomyr

0 25 10 vkydania biuleteniv akt zhytomyr

 

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android