На Вінниччині на виборчій дільниці у селі Сербинівці Жмеринського району спостерігачами ОПОРИ зафіксовано факт видачі виборчих бюлетенів без пред’явлення відповідних документів, тобто паспорта громадянина України.

 

За словами голови ДВК, бюлетені видали без паспортів двом чоловікам, які пред’явили посвідчення залізничника, оскільки паспорти за їхніми словами, - загублені. Чоловіки просили надати змогу їм проголосувати і члени комісії погодилися. Відповідно до ЗУ «Про місцеві вибори» статті 3, бюлетень видають лише за паспортом громадяянина України, тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадняства України).

Також на цій ДВК відсутній протокол ранкового засідання, що вважається порушенням виборчого Законодавства, оскільки не здійснювалось документування діяльності ДВК. Голова комісії не пояснила причини, чому не було протоколу.

Згідно ЗУ «Про місцеві вибори» статті 27 частини 11 «На засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання…».

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
 
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android