Кандидат на посаду міського голови Ужгорода та у депутати міськради від партії «Відродження» Богдан Андріїв, а також кандидат у депутати від цієї ж партії Євген Прозор, – інформують про зустріч із виборцями під приводом «відкриття дитмайданчика».

Зокрема, спостерігачі ОПОРИ зафіксували розклеювання листівок-оголошень на під’їздах одного з дворів, де міститься заклик прийти на зустріч.

09.10 oholoshenja

На самій зустрічі, за повідомленням спостерігача ОПОРИ, кандидати обговорювали із мешканцями, в основному, питання благоустрою їх двору. Богдан Андріїв розповів також про свою ініціативу проведення реконструкції місцевого стадіону «Автомобіліст».

09.10 zustrich 1

Безпосередньо про факт встановлення дитмайданчику у дворі під час заходу не наголошувалося.

09.10 zustrich 2

Водночас у факті облаштування дитмайданчика у дворі напередодні зустрічі із кандидатами можуть вбачатися ознаки так званого непрямого підкупу – адже кандидатам заборонено проводити агітацію, що супроводжується наданням виборцям матеріальної допомоги чи певних послуг.

09.10 majdanchyk

Також спостерігачі ОПОРИ фіксують факти частих згадок про Богдана Андріїва під різними інформаційними приводами на сторінках муніципальної газети «Ужгород» в якості секретаря Ужгородської міської ради. Зокрема, в останньому випуску газети – №15 від 03 жовтня – опублікована думка Андріїва про систему держзакупівель. Зміст цієї публікації може спонукати виборця голосувати або не голосувати за кандидата.

09.10 gazeta 1

Також на сторінках газети інформується про те, що Андріїв, як секретар міськради, взяв участь у відкритті виставки живопису художника та архітектора Степана Шолтеса.

09.10 gazeta 2

При цьому Богдан Андріїв, як секретар міськради, із 15 вересня по 07 жовтня перебуває у щорічній відпустці, а з 08 по 25 жовтня – у відпустці без збереження заробітної плати, – повідомили у відповіді на інформаційний запит.

09.10 vidpustka

Відтак у фактах – коли Богдан Андріїв відвідує заходи в якості секретаря міськради, будучи при цьому в офіційної відпустці, та у інформуванні про свої дії чи думки у муніципальній газеті «Ужгород», – спостерігачі ОПОРИ вбачають ознаки використання адмінресурсу.

Також, як стало відомо ОПОРІ, 07 жовтня під час зустрічі кандидата Богдана Андріїва із мешканцями одного із дворів, стався інцидент із представником громадського руху «Досить!» Дмитром Козонаком та молодими людьми, які нібито є представниками Андріїва.

Зі слів Дмитра Козонака, який виклав відео інциденту, молодики перешкоджали йому підійти до кандидата і поставити питання щодо теми підкупу виборців та намагалися відібрати відеокамеру. «Я ще не прийняв рішення про звернення до міліції - просто не встиг подумати в цьому напрямі. Зараз всі зусилля кинув на поширення відео та спілкування з народом», – повідомив ОПОРУ активіст.

ОПОРА нагадує: згідно із частиною 2 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», кандидатам, які займають посади  в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи (...).

Згідно із частиною 4 цієї ж статті, забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (...) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Згідно із частиною 7 цієї ж статті, засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог цього Закону, забороняється агітувати голосувати за або не голосувати за кандидатів чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених цим Законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу (...).

 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.