У ніч із 01 на 02 жовтня невідомі особи розповсюдили у деяких районах Закарпаття листівки з ознаками «чорного піару» із логотипами партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Наш край» та «Відродження». А 03 жовтня зафіксовані листівки із негативним посилом проти кандидатів Єдиного Центру – Віктора та Андрія Балог.

 

Появу продукції із ознаками «чорного піару» щодо партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Наш Край» та «Відродження» спостерігачі ОПОРИ зафіксували у містах Мукачево, Виноградів, Перечин, селищі Великий Березний. Листівки розкидані у під’їздах будинків або у поштових скриньках. Подекуди листівки приклеєні до стінок або ж валяються прямо серед вулиці.

0 06.10 chornyj piar 1

На одному варіанті листівок – логотипи трьох згаданих партій з написом – «Влада і бандити разом». На іншому – напис «Влада і бандити ідуть разом» та фотографії Президента України Петра Порошенка та екс-голови Адміністрації Президента Леоніда Кучми Віктора Медведчука.

0 06.10 chornyj piar 2 2

Під їхніми фотографіями – зображення голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля і народного депутати України Валерія Пацкана, а також – народного депутата України Михайла Ланья та кандидата на посаду міського голови Мукачева від партії «Відродження» Івана Чубирко.  Продукція не містить вихідних даних.

03 жовтня у місті Мукачево на вулицях зафіксовано появу листівок із ознаками «чорного піару» проти кандидата на посаду міського голови та у депутати міськради Андрія Балоги та кандидата до Закарпатської обласної ради Віктора Балоги.

 0 06.10 chornyj piar 2

На листівках месидж із негативним посилом – нібито батько виконує забаганку сина  і стати міським головою і «ставить його на посаду». Ця продукція також не містить вихідних даних.

0 06.10 chornyj piar 2

Оскільки зміст усіх згаданих листівок містить негативний вміст, то у факті їх розповсюдження вбачаються ознаки використання технології «чорного піару», що містить ознаки порушення Закону України «Про місцеві вибори», зокрема – частини 5 статті 60, яка гласить: «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію - суб’єкта виборчого процесу».

Також уся друкована продукція, що стосується агітації голосувати або не голосувати за конкретного кандидата чи партію, повинна містити інформацію про друк. У даному випадку вихідних даних нема, що є порушенням частини 2 статті 56 Закону, яка встановлює: «Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
(#вибори2015; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.