Напередодні місцевих виборів у  Дніпровському районі столиці депутат Київради Олег Петровець поширює листівки із закликом встановлювати безкоштовні лічильники та реалізовує інші проекти.

9 вересня на вулиці Флоренції, 12, позафракційний депутат Київради Олег Петровець провів зустріч з місцевими мешканцями на якій жителі подякували йому за нещодавно об лаштований дитячий майданчик.

 

13 09 Oleg Petrovec Majdanchyk

 

Згодом на своїй фейсбук-сторінці депутат прозвітував про ще одну благодійну акцію: «Поповнили пісочниці на дитячих майданчиках на вул. Челябінській (№5-б та №17)».

 

13 09 Oleg Petrovec maidanchyk pisok

 

Також варто додати, що на вулиці Раїси Окіпної 3-Б від імені депутата стартував збір підписів для боротьби із МАФами. Олег Петровець наголосив, що «громадяни мають обєднатися, і раз і назавжди вирішити питання незаконно встановлених МАФів! Цим самим зробити своє життя кращим та безпечнішим!».

13 09 Oleg Petrovec MAf

13 09 Oleg Petrovec MAf2

Окрім цього, мешканцям  Лівобережного масиву та Микільської Слобідки, Олег Федорович, за свій кошт, пропонує безкоштовно встановити лічильники води в квартири. За допомогою афіші депутат заявляє: «Я знайшов можливість закупити квартирні лічильники гарячої та холодної води всім, хто в силу важкої фінансової ситуації не може цього зробити, а ЖРЕО 405 зобов’язав їх безкоштовно встановити».

13 09 Oleg Petrovec Lichylnyky

13 09 Oleg Petrovec Lichylnyky2

У приймальні депутата Київради підтвердили інформацію про ініціативу та розповіли як саме можна скористатись «благодійною» послугою: «Для того, щоб Вам встановили безкоштовний лічильник слід особисто звернутись до приймальні Олега Петровця, при цьому варто обов’язково мати із собою паспорт».

Варто зазначити, що до моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати неможливо довести, що такі дії є передвиборною агітацією, яка здійснюється із порушенням закону.

Проте Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Хочемо наголосити, що за вчинення підкупу виборців передбачена кримінальна відповідальність. Так, у частини 3 статті 160 Кримінального кодексу України зазначено, що здійснення передвиборної агітації (агітації референдуму) шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення найменування, символіки, прапора політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг - карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. При цьому, під неправомірною вигодою слід розуміти кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує 3 % розміру мінімальної заробітної плати, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Савчук
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у місті Києві
066 29 28 784
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.