На спеціальній дільниці № 710173 (100 виборців), що у Звенигородській центральній районній лікарні є лише одна кабінка для голосування, а на дільниці 710500 – недостатня кількість бюлетенів.

Зауважимо, що відповідно до вимог ЦВК до приміщень дільничних комісій, кабін для таємного голосування для малих дільниць (із чисельністю виборців: до 500 осіб) має бути не менше двох, для середніх (від 500 до 1 500 виборців) – не менше 4 та великих (понад 1 500 виборців) – не менше 6. Для спеціальних виборчих дільниць вимоги такі ж, як і для звичайних, тобто на цій дільниці має бути не менше двох кабін для голосування.

Також у приміщенні цієї дільниці постійно перебуває міліціонер, що є порушенням закону. Зауважимо, що згідно ЗУ «Про вибори народних депутатів», зокрема ст.85, ч.2: «У разі вчинення правопорушень, за які законом встановлена відповідальність, голова або заступник голови дільничної виборчої комісії мають право запросити у приміщення для голосування працівника органів внутрішніх справ, який повинен вжити до порушника передбачених законом заходів та залишити приміщення для голосування. Перебування працівників органів внутрішніх справ у приміщенні для голосування в інших випадках забороняється».   

Члени дільничної комісії це пояснюють тим, що міліціонеру на вулиці холодно, а іншого приміщення, де він би міг перебувати – немає.

Також на окрузі № 200, у селі Степівка (ДВК № 710500) недостатня кількість бюлетенів. Так,  виборців на дільниці – 265, а бюлетенів – 260 та 264 (списки по одномандатному та загальнодержавному округах). Зазначимо, що згідно ст.80, п.8: «Виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі для кожної виборчої дільниці кожного одномандатного округу виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці відповідного одномандатного округу, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні».

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
http://oporaua.ck.ua/ (регіональний сайт)                                                                                                                      
 
Facebook:https://www.facebook.com/cn.opora