У 223 окрузі (Шевченкіський район) на перехресті вулиць Мельникова і Дорогожицької спостерігачами ОПОРИ був зафіксований факт псування агітаційної продукції мажоритарних кандидатів.

14 жовтня ввечері в одному місці на перехресті двох вулиць Мельникова і Дорогожицької спостерігачем ОПОРИ була помічена значна кількість зіпсованої агітації різних кандидатів у депутати. Листівки з політичною рекламою були порвані і зірвані зі стовпів і огорож. Було зафіксовано зіпсовану агітацію таких кандидатів: Володимира Огризка («Ми Українці»), Олександра Ольшанського (самовисуванець), Марії Яковлєвої (самовисуванка), Віктора Пилипишина (самовисуванець), Юрія Левченка (ВО «Свобода»).

news 15 10 2014 Kiev Melnukova agitatsia foto5 news 15 10 2014 Kiev Melnukova agitatsia foto2

news 15 10 2014 Kiev Melnukova agitatsia foto3 news 15 10 2014 Kiev Melnukova agitatsia foto4

news 15 10 2014 Kiev Melnukova agitatsia foto1

Такі факти псування агітаційної продукції можна розцінювати як порушення виборчого права, зокрема перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу. У ст. 157 пункті 2 Кримінального кодексу України зазначено: «Ті самі діяння (перешкоджання вільному  здійсненню  громадянином  свого виборчого   права), поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, або іншим способом, – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років».

 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.