В актовому залі Луцького національного технічного університету Ірина Констанкевич 3 жовтня вітала студентів та викладачів з Днем вчителя. Під час цих урочистостей представники університету розповідали про те яким чином благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» допомагає навчальному закладу матеріально, зокрема про поїздки студентів на відпочинок у Буковель.

Як голова правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» (до вересня вона обіймала посаду заступниці) вона відзначила подяками окремих викладачів, а студентам – стипендіатам благодійного фонду вручила грошові сертифікати. Ці сертифікати гарантують отримання студентами щомісячної стипендії на суму 1000 гривень.

sertyfikat na stypendiji Konstankevycz lutsk

«Сьогодні ми хочемо відзначити нашими подяками викладачів, які своєю працею зробили особливий внесок у розвиток вашої освітньої  наукової установи. А також відзначити студентів-стипендіатів вашого навчального закладу і оголосити, що ці сертифікати забезпечуються стипендіями у розмірі 1000 гривень, які будуть виплачуватись щомісячно відповідно до положення про нагородження стипендіями благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці –Новий Луцьк», - сказала Ірина Констанкевич.

Даруючи ці сертифікати Ірина Констанкевич згадала про підкуп виборців. За її словами, сертифікати студенти отримали зараз, а гроші отримають в листопаді. Кандидат заявила, що не хоче щоб це трактували, як підкуп чи агітацію за неї.

«Єдиним застереженням є те, що враховуючи перебіг нинішньої виборчої кампанії, стипендії за вересень-жовтень будуть виплачені першого листопада, щоб це не було потрактовано, як підкуп виборців і якась моя передвиборча агітація», - заявила вона.

Водночас, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які теж були присутні на заході, зазначають, що такі дії кандидатки можуть трактуватись, як непрямий підкуп виборців.

«Кандидат у депутати Ірина Констанкевич доволі вільно трактує норми виборчого законодавства. У законі «Про вибори народних депутатів» (ч.14 ст.74) зазначено, що заборонено надавати виборцям цінні папери та інші матеріальні цінності навіть тоді коли згадується імя кандидата. Тож не обовязково мають бути прямі заклики до голосування. Крім того, вказані стипендійні сертифікати мають конкретну матеріальну цінність, адже передбачають отримання студентами-виборцями певної суми коштів. Отож такі дії мають ознаки непрямого підкупу виборців, який законом заборонений» -прокоментував ситуацію Михайло Шелеп, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.

Мая Голуб,
Прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
 
За коментарями звертайтеся:
 
Михайло Шелеп
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86, [email protected]
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
 
Twitter: https://twitter.com/opora(@opora)