Opora

Із метою привернення  уваги суспільства до проблем виборчого процесу ОПОРА планує провести комплексне дослідження результатів голосування на проміжних виборах народних депутатів України 2016 року, який включатиме статистичний аналіз, візуалізацію даних, моніторинг  розслідувань зареєстрованих кримінальних правопорушень. Крім цього, планується додаткове вивчення інформації про протизаконні дії, які могли вплинути на результати голосування.  У останньому випадку, серед іншого, мова йде про факти, які не отримали належної реакції з боку правоохоронних органів в умовах виборчого процесу. Перед цим комплексним аналізом ОПОРА планує оприлюднити інтерактивну мапу по кожному з семи одномандатних округів, на яку нанесена інформація про перебіг голосування на виборчих дільницях та його результати.

 

Станом на 28 липня лише 13 з 47 кандидатів подали підсумкові фінансові звіти (27,6%). Повні фінансові звіти члени ОВК надавати представникам ОПОРИ відмовились, передали лише власні аналізи.

 

11 з 18 кандидатів, які брали участь у виборах народних депутатів України у 23-му виборчому окрузі не подали до окружної виборчої комісії остаточних фінансових звітів про використання коштів виборчих фондів. Щодо даного факту 27 липня 2016 р. спостерігачі ОПОРИ склали акт про порушення.

 

26 липня ОВК №151 була змушена провести черговий перерахунок голосів на виборчих дільницях №530045, №530711, №530498. Відповідне рішення було ухвалене постановою Полтавського окружного адміністративного суду за позовом кандидата в народні депутати самовисуванця Олексія Рябоконя.

 

ОВК перерахувала останню виборчу дільницю та відправила протокол про підсумки голосування в ОВО №151 до ЦВК.  

 

Вчора, 20 липня, близько 20:40, ОВК №206 зібралася на засіданні для уточнення протоколу про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі №206. Були присутні 11 з 18 членів комісії. 

 

20 липня у Херсонському окружному адміністративному суді розглядалися позовні заяви від кандидатів в народні депутати на проміжних виборах до Верховної Ради України у виборчому окрузі №183. Кандидати скаржились на неправомірні дії виборчих комісій, а саме, переривання голосування через перевірки правоохоронними органами повідомлень про мінування приміщень виборчих дільниць.

 

Окружна виборча комісія у виборчому окрузі № 23 під час підсумкового засідання встановила підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 23. Відповідне рішення ОВК прийняла 20 липня.

 

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019