Підготовка до дня повторного голосування

Напередодні дня повторного голосування в більшості областей країни відбувалась спокійна підготовка до дня виборів з дотриманням всіх процедур, що стосуються підготовки до виборів.

Однак, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА мали місце й ряд проблем організаційного характеру, що були спричинені в першу чергу неорганізованістю самих виборчих комісій.

Зафіксовані випадки агітації в переддень голосування, що є грубим порушенням виборчого законодавства.

Хід голосування

На більшості виборчих дільниць на території України голосування розпочалось вчасно.

На окремих дільницях не створені належні умови для проведення голосування, зокрема:  проблеми з опаленням, телефонним зв`язком, не вистачає бюлетенів.

Спостерігачі ГМ ОПОРА зафіксували ряд дрібних порушень, що стосуються порядку видачі виборцю бюлетеня, включення у списки виборців. Значна частина дільниць не забезпечена інформаційними плакати про кандидатів на пост Президента України.

Порушення виборчого законодавства та підкуп виборців

В багатьох областях ГМ ОПОРА зафіксувала поодинокі випадки, коли виборці намагались винести бюлетені за межі приміщення для голосування. Це може бути підтвердженням про спроби організувати «каруселі», тобто фальсифікації шляхом купівлі чистих бюлетенів у виборців.

Проведення агітації

На жаль, в день виборів спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили факти проведення агітації як «за», так і «проти» обох кандидатів на пост Президента України. Мають місце відкрита агітаційна реклама певного кандидата, агітація із застосування «чорного піару», поширення листівок невідомого походження, введення виборців в оману. Наявність таких фактів створює передумови для звинувачень обох учасників виборів у порушенні законодавства та відповідно нечесності результатів голосування.

Інциденти в день голосування

Порівняно з голосуванням 17 січня, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують значно більшу кількість випадків протиправного перешкоджання журналістам у виконані їх обов`язків, зокрема спостереженні за ходом голосування на виборчій дільниці.

В окремих областях виявлено спроби перешкоджанню виборців у реалізації їх права взяти участь у голосуванні та навіть зриву виборів.