На Вінниччині партія «ВО «Батьківщина» використала День Соборності України як привід для дочасної агітації, а місцевий телеканал «Вінниччина» розповів про це у відеосюжеті, який містить ознаки замовності.

У соцмережі «Facebook» на офіційній сторінці «Батьківщина Вінницька область» розміщено відео з підписом: «22 січня на межі Вінницької та Житомирської областей українці утворили живий «Ланцюг єднання». Захід, проведений з ініціативи Юлії Тимошенко, приурочили Дню Соборності України. Як це відбувалося – в сюжеті ТРК «Вінниччина».

26.01.2019 vinnytsia zhyvyi lanciug batkivshchyna 2

26.01.2019 vinnytsia zhyvyi lanciug batkivshchyna

У відеосюжеті видно, як на автошляху на адміністративній межі Вінниччини та Житомирщини відбувається масова акція, учасники якої одягнені в шапки та шарфи з написами «ВірЮ в Україну!» і «Юлія Тимошенко 2019».

26.01.2019 vinnytsia zhyvyi lanciug batkivshchyna 3

Також у ході сюжету співорганізатор акції зазначає: «Зібралися люди з Вінницької і Житомирської області, прихильники партії «Батьківщина», підтримати цю акцію в знак того, що Україна єдина…».

Відеоповідомлення про цю подію не було марковане як реклама – в ефірі телеканалу «Вінниччина» його було оприлюднено в рубриці «Спецрепортаж» одразу після випуску новин, а на «YouTube»-каналі телерадіокомпанії – в категорії «Новости и политика».

Також у сюжеті кореспондентка розповідає, що подібні живі ланцюги єднання з нагоди Дня Соборності українці влаштували і в інших областях, і в Києві на мосту Патона, і за кордоном. Проте не уточнюється, хто виступив організатором тих акцій, і в глядача може скластися враження, що всі інші «ланцюги єднання» теж організувала ВО «Батьківщина».

Слід зазначити, що станом на 22 січня (День Соборності) Юлія Тимошенко ще не була офіційно зареєстрована в ЦВК як кандидат у Президенти, тому ініційована нею акція не підпадає під визначення передвиборної агітації.

Проте в оприлюдненні телеканалом сюжету про акцію, влаштовану «Батьківщиною», наявні ознаки недотримання ч. 2 статті 56-5 Закону «Про вибори Президента України», в якій йдеться, що «інформаційні агентства та засоби масової інформації поширюють повідомлення про перебіг виборчого процесу, події, пов’язані із виборами, базуючись на засадах достовірності, повноти і точності, об’єктивності інформації та її неупередженого подання». Хоча партійна символіка під час цієї акції не використовувалась, проте слоган «ВірЮ в Україну!» саме в такому написанні чітко асоціюється з виборчою кампанією «Батьківщини» – він використовувався на партійному з’їзді під час висунення Юлії Тимошенко кандидатом у Президенти.

Відповідно до частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія 15 листопада 2018 року опублікувала повідомлення зі зверненням до всіх потенційних кандидатів із проханням не використовувати дочасну агітацію.

Веб-сайт|Моніторинг парламенту | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)