24 січня у місті Тульчин на будівлі кінотеатру спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував друкований агітаційний матеріал потенційного кандидата у Президенти України Петра Порошенка, що може мати ознаки дочасної агітації.

Плакат із написом «Ми – Україна. Помісна церква – запорука незалежності. Петро Порошенко» розміщено на кінотеатрі імені Тараса Шевченка.

24.01.2019 vinnytsia agitaciia na kinoteatri 

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА вказує, що, згідно з ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. Тому на особу, яка на сьогоднішній день не зареєстрована кандидатом у Президенти, не поширюються жодні обмеження і правила встановлені виборчим законом (прозорість фінансування виборчого фонду, оплата агітації за кошти фонду, заборона прямого та непрямого підкупу виборців тощо). Тому вказаний плакат із прізвищем потенційного кандидата на пост Президента розміщений без порушень виборчого закону, проте таку діяльність команди потенційного кандидата не можна вважати доброчесною, оскільки створені нерівні можливості для вже зареєстрованого кандидата поряд  із незареєстрованим, адже для першого вже діє безліч законодавчих обмежень та вимог, а для другого - ніяких обмежень для агітації та підкупу.

Відповідно до частини 14 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розміщення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, політичної реклами та повідомлень про перебіг виборчого процесу на пам'ятках архітектури, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія 15 листопада 2018 року опублікувала повідомлення зі зверненням до всіх потенційних кандидатів із проханням не використовувати дочасну агітацію.

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 14 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розміщення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, політичної реклами та повідомлень про перебіг виборчого процесу на пам'ятках архітектури, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Згідно з п. 21 ст. 64 цього ж Закону забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Як раніше повідомляла ОПОРА, плакат з ознаками агітації було розміщено на стелі Незалежності у Тульчині.