У місті Шаргород в районному осередку Радикальної партії Олега Ляшка мешканцям пропонують заповнити анкету, аби безкоштовно отримувати газету «Слово Ляшка». Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Заповнюючи анкету, потрібно залишити свої персональні дані: прізвище, ім’я та по-батькові,  стать, дата народження, сімейний стан та кількість дітей, мобільний телефон та e-mail, місце проживання, освіта, статус та сфера діяльності, соціальна категорія.

 

23.01.2019 vinnytsia anketa dlia gazety radykalna partiia

23.01.2019 vinnytsia anketa dlia gazety radykalna partiia 2

Також на анкеті вказується: «Я підтверджую, що всі вищенаведені відомості надані мною добровільно, а також даю згоду на обробку та використання моїх персональних даних (у картотеках та/або за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи бази персональних даних), які отримані Видавцем газети, для забезпечення видання засобу масової інформації та доставки його за вказаною мною адресою».

За словами представниці Радикальної партії Олега Ляшка у Шаргородському районі Зої Рошак, це партійна безкоштовна газета і тим, хто хоче отримати цю газету, дають заповнити анкету.

Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію» до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження. Відповідно до ч. 5 та ч. 6 ст. 6 цього ж Закону не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про захист персональних даних» обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством».

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА, отримання письмової згоди на збір та обробку персональних даних в даному випадку відбулося без порушень закону. Проте викликає стурбованість та обставина, що ймовірно вказані газети виборці будуть отримувати за безкоштовною підпискою після реєстрації Олега Ляшка кандидатом на пост Президента. В залежності від змісту вказаних газет, мети їх розповсюдження, видавця цих газет та джерела їх фінансування, можна буде встановити, чи буде це непрямим підкупом виборців. Принагідно закликаємо всіх суб’єктів виборчого процесу дотримуватися норм законодавства про захист персональних даних при отриманні від виборців їх персональних даних, а самих виборців відповідально ставитися до передачі своїх персональних даних третім особам, завжди вимагати пояснити, як і ким будуть використовуватися їх персональні дані, з якою метою та протягом якого терміну.

Раніше ОПОРА повідомляла, що на Рівненщині Радикальна партія збирає персональні дані для отримання безкоштовної газети. 

(#вибори; #opora; #опора)