У грудні на території Волинської області окрім восьми потенційних кандидатів, які розпочали дочасну агітаційну активність ще восени, на білбордах та сітілайтах спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували рекламу на користь ще п’яти імовірних кандидатів у президенти.

Попри те, що офіційно президентська виборча кампанія розпочнеться лише 31 грудня, на носіях зовнішньої реклами постійно з’являються «нові обличчя» потенційних кандидатів. Зокрема, у грудні на Волині спостерігачі зафіксували білборди із зображенням ще п’яти імовірних кандидатів: Ольги Богомолець, Юрія Бойка («За життя»), Руслана Кошулинського (Всеукраїнське об’єднання «Свобода»), Дмитра Добродомова («Громадський рух «Народний контроль») та Сергія Капліна. Однак, вказані білборди, за винятком зовнішньої реклами Сергія Капліна, з’явилися лише на вулицях обласного центру.

Так, на білбордах на користь Ольги Богомолець розміщене ім’я імовірної кандидатки, її фото та напис «Справедлива».

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 1

На білборді Юрія Бойка немає зображення імовірного кандидата, натомість розміщений напис «Опозиційна платформа – За життя. Юрій Бойко – єдиний кандидат від опозиції». Окрім того, у селищі Маневичі виявили зовнішню рекламу партії без прив’язки до кандидата, лише з текстом «Опозиційна платформа – За життя».

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 2

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 3

На носіях зовнішньої реклами із зображенням Руслана Кошулинського розміщене гасло «Єдиний вибір українців Руслан Кошулинський». Окрім того, у Луцьку та місті Ківерці зафіксували листівки із аналогічним гаслом – їх розклеїли на стовпах, деревах та стінах будівель, однак вказані матеріали не містять жодних вихідних даних.

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 4

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 5

Дмитра Добродомова у Луцьку «рекламують» і на білбордах, і на сітілайтах. Так, на носіях зовнішньої реклами розміщене гасло «Зможемо!» поряд із фото, ім’ям політика та емблемою партії.

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 6

Білборди Сергія Капліна виконані у схожій стилістиці до частини реклами Юлії Тимошенко (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»). Реклама політика містить його зображення на синьо-жовтому тлі та гасло «Гарантую! Ціна на газ буде знижена в 4 рази. Законопроект «Про справедливу ціну на газ» №9265-1». Окрім обласного центру, спостерігачі зафіксували ідентичну рекламу і на носіях зовнішньої реклами в Іваничівському районі.

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 7

Зауважимо також, що дещо змінилися види гасел на зовнішній рекламі на користь імовірних кандидатів, які почали агітаційну кампанію ще восени. Так, в області з’явилися білборди Петра Порошенка («Блок Петра Порошенка «Солідарність») з новим гаслом – «15 грудня 2018 року. Цей день увійшов в історію! Президент України Петро Порошенко».

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 8

На нових білбордах Олега Ляшка (Радикальна партія Олега Ляшка) з’явилося гасло «Народний президент», розміщене поряд із фото лідера партії та логотипом політсили. Окрім того, у місті Горохові на дошках оголошень розклеєні листівки на користь Ляшка «Мир за 30 днів, або ця влада має йти геть!», де представлений план захисту. На листівці також немає вихідних даних.

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 9

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 10

Різноманітнішою стала і зовнішньої реклами Юлії Тимошенко (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») – з’явилися білборди та сітілайти із зображенням політика та вітанням зі святами. Напис «Вітаю з Різдвом Христовим та Новим Роком! Вірю в Україну»! Вірю в українців!» розміщений поряд із підписом Тимошенко.

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 11

Щодо Арсенія Яценюка («Народний фронт»), то спостерігачі зафіксували новий білборд з написом «Рух в НАТО» та фото політика, поєднані із символікою партії.

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 12

Зауважимо також, що у Луцьку окрім білбордів на користь Анатолія Гриценка («Громадянська позиція») із гаслом «Чесних більше. Приєднуйся до команди Анатолія Гриценка», які розмістили ще восени, у грудні з’явилися сітілайти із аналогічним написом.

27 12 2018 news Volyn Bilbordu 13

Нагадаємо, 15 листопада ЦВК опублікувала заяву про те, що дочасна агітація – поза законом. У ній повідомляють, що задовго до початку виборчої кампанії, практично у всіх регіонах України можна спостерігати активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів. Не поодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів,  поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо.

«Згадані акції здійснюються поза межами виборчого процесу, і як наслідок, поза межами можливого контролю стосовно дотримання формальних вимог щодо їх проведення та фінансування. Разом з тим, подібні факти не залишаються поза увагою громадянського суспільства та міжнародних партнерів України. Тому можуть негативно вплинути на формування оцінки майбутнього виборчого процесу в цілому», – йдеться у заяві.