Як з’ясувала ОПОРА, одинадцять кандидатів-самовисуванців подали до складу ДВК кандидатури, електронні файли подань яких були створені на комп’ютері однією організацією. Представниця ОПОРИ на фото зафіксувала, що електронні файли подань кандидатів-самовисуванців Юрія Крилишина, Сергія Мірошника, Оксани Сороки, Оксани Казакової, Емілії Міллер, Ганни Добровольської, Мар’яна Дороша, Сергія Дяченка, Олени Кухар, Юрія Опалінського,Валентини Орєхової були створені на комп’ютерах організації, яка зазначена у відомостях про файли як «Krokoz».

tehnologia krokoz

tehnologia krokoz2

tehnologia krokoz3

tehnologia krokoz4

tehnologia krokoz5

tehnologia krokoz6

tehnologia krokoz7

tehnologia krokoz8

tehnologia krokoz9

tehnologia krokoz10

tehnologia krokoz11

Під час внесення подання кандидатур до складу ДВК довіреною особою кандидата у народні депутати Сергія Дяченка (самовисунення) на окремих поданнях було виявлено деяку відмінність між підписами у паспортах та заявах про згоду працювати у ДВК. Спостерігач також на відео зафіксувала, як у телефонній розмові з головою ОВК кандидат, якого до складу ДВК запропонував Сергій Дяченко, сказав що давав згоду працювати у дільничній виборчій комісії від кандидата у народні депутати Ольги Сікори (ВО «Батьківщина»).

Спостерігач ОПОРИ також повідомляє, що представники кандидатів Сергія Мірошника, Юрія Крилишина та Марини Шутової звертались до ОВК з проханням забрати диски з файлами електронних подань кандидатур до складу ДВК. Це може бути пов’язане з тим, що стала публічною інформація про властивості файлів, що засвідчують створення однією організацією подань від різних кандидатів. 

«Як на мене, зафіксовані факти свідчать про використання технології технічних кандидатів у народні депутати. Це робиться для збільшення фактичного представництва основного кандидата у дільничних виборчих комісіях. Тобто де-юре члени ДВК від технічних кандидатів представлятимуть різних суб'єктів, а де-факто одного кандидата, на якого працюють ці технічні кандидати. Таку технологію кандидати використовують, щоб краще впливати на роботу і рішення виборчих комісій», – наголошує координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

Ольга Сікора, кандидат у народні депутати по округу №85, у розмові із прес-службою ОПОРИ заперечила свою причетність до цієї ситуації. «Я не маю до цього жодного відношення. Я не одні вибори перебула, і в принципі знаю, хто це робить і як це робиться – на це потрібні дуже великі ресурси, – запевнила Ольга Сікора. - Те, що ці кандидати технічні, сумніву не підлягає. Я не маю жодного технічного кандидата, бо якби мала, то вони би їздили за іншими кандидатами і бомбили би їх під час зустрічей із громадою – так, як це роблять зі мною. Я всюди їжджу сама, а за мною їздить шлейф технічних кандидатів, навіть не знаю, від кого, які на моїх зустрічах починають ставити провокативні запитання і робити провокативні рухи. Я не виключаю, що людина, яка йшла працювати в ДВК, є моїм сторонником. Бо у 30 технічних кандидатів будуть може й сотні людей, які будуть за мене голосувати. Але щоб з мого штабу говорили з кимось із них, що ми будем співпрацювати, чи ви будете працювати на Сікору – такого не було. Більше того, моїм членам ДВК дзвонять зі штабу Гошовського і кажуть, що Сікора не має грошей і вам не заплатить, ходіть до нас працювати.

Про те, що на одному комп’ютері створено багато паперів, я чула, коли приходила у ДВК, але мій штаб таким не займається. Можливо, ота кандидатура в ДВК – основного, потенційного кандидата, не знаю кого, і вона мала завдання зі свого штабу сказати, що працює на мене. З усіма 5-6 тисячами кандидатур у ДВК вони не можуть провести роботу, але сотню можуть попросити казати, що ті йдуть від мене. Коли рейтинги доганяють або переганяють ту особу, яка має виграти вибори, а сьогодні так є, тоді починаються такі речі».

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради 2016 року, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.