Учасники народного віче у Кивому Розі розцінюють можливість отримання мешканцями міста соціальної допомоги з міського бюджету за пропозицією діючого мера як зловживання службовим положенням потенційного кандидата, про що заявили на недільному зібранні.

У неділю, 7 лютого, у Кривому Розі відбулось народне віче, ініційоване громадськими активістами та місцевими членами партій Самопоміч,  УКРОП та Солідарність. Основним предметом обговорення учасників зібрання став початок виборчого процесу позачергових виборів міського голови, які були призначені Верховною Радою України на 27 березня 2016 року.

Присутні на заході обговорили перспективу висування єдиного кандидата від вищезазначених місцевих партійних осередків. Зібрання висловило незгоду та обурення рішенням ЦВК від 4 лютого 2016 року про  включення до складу та  призначення на посаду голови Криворізької міської виборчої комісії Павла Гівеля (за поданням місцевої організації Політичної Партії "Опозиційний блок).

Журналіст та громадський діяч Інна Іванченко продемонструвала учасникам віче інформаційну листівку соціальної програми допомоги криворіжцям (у розмірі 500 грн), яка була  ініційована міським головою та міською радою. Згідно з її змістом, виплату грошової допомоги можуть отримати 300 тисяч громадян, а це свідчить про охоплення великої кількості жителів міста. Крім того, для зручності передбачено спрощену процедуру. Мешканці можуть звернутись до територіальних центрів, відділів управління соціального захисту чи взагалі подати потрібні документи не покидаючи робочого місця. Це стосується  працівників навчальних та медичних закладів, які можуть просто передати необхідні папери своєму керівництву. За оцінкою активістів, поширення таких листівок після офіційної реєстрації Юрія Вілкула кандидатом на посаду міського голови має бути припинено, тому в разі виявлення вони закликали складати акти. 

Дійсно, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували подібні постери у приміщеннях органів місцевого самоврядування, продуктових магазинах, перукарнях, під'їздах житлових будинків та в громадському транспорті міста.

postery socdopomoga Vilkul

postery socdopomoga Vilkul3

postery socdopomoga Vilkul4

postery socdopomoga Vilkul2

ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 2 статті 60 Закону України “Про місцеві вибори” кандидатам, які займають посади в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов'язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв'язку, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

Зазначимо також, що висування кандидатів на посаду міського голови (згідно частини 1-3 статті 35 Закону України “Про місцеві вибори”) розпочинається за тридцять чотири дні до дня голосування, тобто 22 лютого. Міська виборча комісія рішення про реєстрацію кандидата або відмову в реєстрації приймає не пізніше як на третій день з дня прийняття заяви. З дня наступного за днем прийняття відповідного рішення МВК кандидат має право розпочати передвиборну агітацію (частина 2 статті 54 Закону).

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора; #кривийріг; #kryvyjrih)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за позачерговими виборами міського голови міста Кривий Ріг, які відбудуться 27 березня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 6 лютого, у місті працює команда з 5 спостерігачів, до яких у день голосування приєднається група короткотермінових спостерігачів, що дозволить забезпечити присутність представників ОПОРИ на третині виборчих дільниць Кривого Рогу.