Сьогодні, 23 листопада, в Кіровограді визначились з переможцем виборів на посаду міського голови. Так, Кіровоградська міська ТВК проголосувала за підсумковий протокол, згідно якого, новим міським головою став Андрій Райкович.

Підсумковий протокол склали без урахування результатів двох ДВК: №350861 та 350867. Згідно з даними протоколу всього у голосуванні взяли участь 48 492 виборці. Голоси за кандидатів розподілились наступним чином: Андрій Райкович – 24 435, Артем Стрижаков – 24 057.

photo 23.11.2015 Kirov rezultaty vyboriv 3

Кіровська районна ТВК сьогодні вночі визнала результати виборів на ДВК №350861 такими, що не підлягають врахуванню. Причиною стала постанова міської комісії про усунення порушень допущених при перерахунку голосів на цій дільниці. Кіровська районна ТВК прийняла вищезгадане рішення, посилаючись на те, що вся виборча документація з цієї дільниці вже знаходиться у сховищі, а за законом, не існує поняття «повторний перерахунок».

Також, 21 листопада Кіровоградська міська ТВК ухвалила постанову, якою замінила 8 членів ДВК №350867, включно з головою комісії. Суб’єктом подання клопотання про зміну членів комісії виступив штаб кандидата на посаду міського голови Андрія Райковича (Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Як розповів представнику ОПОРИ довірена особа кандидата на посаду міського голови А. Райковича (Блок Петра Порошенка «Солідарність») Олександр Кришко, замінити своїх членів комісії вони вирішили через ухвалу Дніпропетровського апеляційного суду, який постановив, що попередній склад вчинив незаконні дії, не розглянувши скаргу офіційного спостерігача від А. Райковича Гавриш А.О., та зобов’язав комісію розглянути її повною мірою.

«Так само ми пропонували зробити і щодо представників від штабу опонента Артема Стрижакова, проте вони відмовились», - повідомив Олександр Кришко.

Через декілька годин ДВК № 350867 зібралася, щоб включити до свого складу нового голову і решту членів. Проте засідання комісії так і не розпочалося. Представники попереднього складу комісії, які були включені до неї по квоті кандидата на посаду міського голови Артема Стрижакова, поставили під сумнів рішення міської ТВК, спираючись на Постанову ЦВК № 236, в якій сказано, що подання для зміни складу ДВК підлягають обов’язковому розгляду під час виборчого процесу протягом п’яти днів з дня надходження, але не пізніше останнього дня перед днем голосування.

Також члени попереднього складу комісії наголошували, що нові члени не були присутні у день виборів, тому не можуть об’єктивно оцінювати ступінь тих, порушень, на які скаржиться офіційний спостерігач від А. Райковича Гавриш А.О. Засідання цього вечора так і не відкрили.

Натомість, вже наступного дня, 22 листопада, Кіровоградська міська ТВК прийняла рішення про відсторонення секретаря ДВК №350867 (Ольги Зейферт) і члена комісії від кандидата Артема Стрижакова (Тетяни Мельниченко)  за те, що вони нібито саботують засідання ДВК. Того ж вечора,  комісія у складі 14 чоловік, розглянула скаргу офіційний спостерігач від А. Райковича Гавриш А.О. , і на основі порушень, які були там викладені, вибори на ДВК №350867 були визнані недійсними.

Нагадаємо, ще від 16 листопада представники штабу А. Райковича (Блок Петра Порошенка «Солідарність») вимагають визнання виборів на дільницях №350867, 350861 та 350852 недійсними. Підведення підсумків виборів призупинилось спочатку через  відсутність уточненого протоколу з дільниці № 350867, а також через стан здоров’я голови Кіровської районної у місті Кіровограді комісії. Тоді ж про перемогу на виборах оголосили штаби обох кандидатів на міського голову. За попередніми даними, різниця голосів між кандидатами склала 225 бюлетенів.

17 листопада на Кіровській районній ТВК відбувся перерахунок бюлетенів на дільниці №350867, який не виявив розбіжностей з попереднім протоколом. Штаб кандидата подав позов щодо порушення Кіровською районною ТВК процедури проведення повторного підрахунку голосів на цій дільниці.

Також, 19 листопада у Кіровській ТВК відбувся повторний підрахунок голосів, які отримали претенденти на посаду міського голови, на дільниці № 350861. Під час повторного підрахунк унедійсними було визнано 4 бюлетені, які були попередньо зараховані за кандидата на міського голову А. Стрижакова (самовисування) та 1 - за кандидата А. Райковича (Блок Петра Порошенка «Солідарність»). Відповідно, відрив між кандидатами зменшився на три голоси.

 

За коментарями звертайтеся:
Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА
 
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.