У зв’язку з підпалом офісу Партії регіонів у Кривому Розі затримано журналіста Дмитра Біланенка та уповноважену особу партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Євгена Алістранського

За словами куратора партії ВО «Свобода» по 31, 32 і 33 виборчих округах (територія міста Кривий Ріг) Василя Соломійчука, 26 жовтня близько восьмої ранку до нього зателефонував активіст ВО «Свобода» журналіст Дмитро Біланенко. Дмитро повідомив, що в його квартирі та квартирі уповноваженої особи ВО «Свобода» Алістранського Євгена Юрійовича відбувається обшук. В результаті обшуку міліція вилучила партійну пресу та друковані агітаційні матеріали, а також доправили Дмитра Біланенка і Євгена Алістранського до Центрально-міського райвідділку міліції для надання пояснень про підпал офісу Партії регіонів, який стався в липні цього року. До цього моменту активісти знаходяться в райвідділку. Через примусове утримання своїх активістів ВО «Свобода» планує влаштувати пікет під стінами Центрально-міського райвідділку.

ОПОРА звернулася телефоном на номер чергового райвідділку. На запитання про причину затримання партійних активістів помічник чергового пан Панадєєв сказав: «У нас такой информации нету».

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.