Про те, що у Чернівцях ввечері, 25 жовтня, співробітниками міліції було затримано активіста ЧЕСНО та доставлено його до Шевченківського районного відділку міліції, ОПОРУ повідомив телефоном представник ЧЕСНО Михайло Шморгун. Підставою для «затримання» стало те, що на листівках (див. додаток, файли - DSC_0389.JPG, DSC_0390.JPG), які розповсюджував юнак-волонтер, начебто були відсутні відомості про тираж та замовника. Представники ОПОРИ негайно вирушили до райвідділу міліції, де вже зібралися громадські активісти та місцеві журналісти. До присутніх вийшов заступник начальника Шевченківського РВ УМВС Сергій Антонюк, який повідомив, що волонтера ЧЕСНО «беркутівці не затримували, а запросили…»

Як повідомляється на сайті ЧЕСНО (http://www.chesno.org/events/594/): «Листівки руху ЧЕСНО не є засобом передвиборчої агітації у значенні положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» (ст. 68), водночас поширити їх рекомендовано до 23:59 26 жовтня, як того вимагає чинний закон про вибори».

Чернівецьке представництво ОПОРИ висловлює стурбованість з приводу цього інциденту та висловлює сподівання, що випадок із волонтером громадського руху так і залишиться єдиним подібним на теренах Чернівецької області.

DSC_0389

DSC_0390

Як повідомляє газета "Час", наступного дня після інциденту зранку, до квартири, де мешкає активіст руху "Чесно", завітали міліціонери і склали на нього протокол про адміністративне правопорушення. А на 14:00 активіста викликали до суду.

Шевченківський районний суд міста Чернівці визнав листівки руху ЧЕСНО «друкованими матеріалами передвиборної агітації» і притягнув за їх розповсюдження активіста руху ЧЕСНО до адміністративної відповідальності.

За коментарями звертайтесь:
Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
063 628 67 71, [email protected]
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,
Григорій Сорочан
063 628 67 72, [email protected]

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.