У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки незаконно розміщенні агітаційні матеріали кандидата в народні депутати по одномандатному виборчому округу № 22 та водночас голови наглядової ради цього ВНЗ Ігоря Палиці.

На семи факультетах Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки розміщені агітаційні матеріали кандидата-самовисуванця Ігоря Палиці. Таке порушення зафіксоване спостерігачами ОПОРИ 10 жовтня 2012 року в педагогічному інституті, на факультетах романо-германської філології та психології, а також на  історичному, економічному, математичному та фізичному факультетах (адміністративний та навчальні корпуси № 1, 2, 4, 7).

Форма розміщення такої агітації довільна. Деякі факультети розмістили агітаційні листівки або передвиборчу програму цього кандидата, інші ж зробили стенди, де розповідається про Фонд Ігоря Палиці та його допомогу університету.

На Історичному факультеті університету студенти намагалися зняти плакат із зображенням кандидата, втім їм заважав це зробити охоронець навчального корпусу, мовляв, плакат висить з відома керівництва. Один зі студентів зафіксував факт порушення на фотоапарат та розмістив в групі «Вибори на Волині» у Facebook. Цікаво, що після інциденту найбільш виразний плакат із зображенням кандидата зняли. Щоправда, на стенді все одно залишилося багато розклеєної агітаційної інформації про кандидата.

Волинь

Влинь

Волинь

Волинь

Таке розміщення агітаційної продукції про кандидата суперечить частині 4 статті 74 Закону «Про вибори народних депутатів України», яка забороняє розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами в підприємствах, установах, організаціях державної та комунальної форми власності.

До слова, сьогодні в. о. ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан та голова студентської ради цього ВНЗ Яна Цапук є довіреними особами кандидата Ігоря Палиці.

З достовірних джерел ОПОРІ вдалося дізнатися, що вказівку деканам та викладачам факультетів розміщувати таку друковану продукцію на стендах дало керівництво навчального закладу.

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області

Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86
 
Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.