Громадянська мережа ОПОРА вже повідомляла, що кандидат в народні депутати Олег Ляшко надавав цінні подарунки в смт. Березне, Менського району, Чернігівської області. Не меншу щедрість пан Ляшко виявив 22 вересня під час візиту до міста Мена (Чернігівська область).

Так, кандидат в народні депутати по виборчому округу № 208 Олег Ляшко передав в користування загальноосвітній школі мультимедійний комплекс, воїнам-афганцям ноутбук, «талановитій дітворі» – колонки з підсилювачем та мікрофон, а також медичне обладнання в лікарню. Передачу цих подарунків вдалося зафіксувати на відео активіста мережі під час святкування Дня міста.

Відмітимо, що у своїй промові кандидат апелював до уявних «ми», які начебто привезли та надали подарунки громаді.

Чернігівська область

Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу на те, що даний факт може бути витлумачений як непрямий підкуп виборців, оскільки передача цінних подарунків від кандидата в народні депутати виборцям скоріш за все носить агітаційний характер. Так, відповідно до ч. 13 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів»: Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців /ч.13 ст.74 Закону/.

Ольга Різенко
прес-секретар
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.