З активізацією агітаційних кампаній деяких політичних сил Театральна площа Вінниці почала нагадувати невеличкий острівець базару – на ній шикуються в ряд різнокольорові намети, в кожному з яких «на роздачі» працює по два агітатори. З ними представники Громадянської мережі ОПОРА вирішили провести бліц-опитування, попросивши відповісти на 6 запитань:

 1. Чи читали ви матеріали, які роздаєте?
 2. Чи знаєте ви першу десятку своєї партії?
 3. Якби вам запропонували більшу плату, чи перейшли б ви працювати в інший намет?
 4. Почнуться холоди, як ви будете утеплюватись?
 5. Чи читали ви програми опонентів?
 6. Чи існує конкуренція між агітаторами сусідніх наметів?

Хоча на площі саме працювали 7 наметів, відповіді вдалось отримати не від усіх їхніх «мешканців».

IMG_5880

Так, агітатори Комуністичної партії України категорично відмовились відповідати на запитання.

Агітатори з намету Партії регіонів відповіли: «Ми новенькі, тільки другий день вийшли, не знаємо, чи можна нам відповідати на такі питання».

Представниця Партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!»: «Я не буду ні на які питання відповідати. Не хочу. Йдіть в наш штаб, беріть дозвіл. Нам ніхто не давав вказівки відповідати».

Агітатори Політичного об’єднання «Рідна Вітчизна» теж відмовились відповідати.

Представники Партії Віталія Кличка «УДАР» не були проти спілкування:

 1. Канєшно, шо читала, а як же ж.
 2. Знаю. Давайте назву вам першу п’ятірку. Ні, десятку не знаю.
 3. Ні, звичайно.
 4. Буду утеплюватись. В штабі нам про це не говорили. Я надіюсь сама на себе, що я сама собі візьму куртку і буду стояти.
 5. Декого читала – Януковича, комуністів, хочу почитати соціалістів, але ще не читала.
 6. Я б не сказала. Між конкурентами - так, а між палатками - ні.

Агітатор «Нашої України» не відмовився ще й представитись (Гусар Ігор Віталійович):

 1. Звичайно читав.
 2. Першу п’ятірку знаю, а сьомий і восьмий номер вже плутаю.
 3. Ні.
 4. Ми ж не на Північному полюсі, якось виживемо. Не перший рік в політиці, не перший рік стоїмо. Жовтень - це ще не така температура, що потрібні обігрівачі.
 5. Основних -  БЮТ і Партії регіонів.
 6. Активність виборців рівномірна. Беруть і в тих, і в тих наметах, ознайомлюються з програмами.

Агітаторка в наметі ВО «Батьківщина»:

 1. Ну да.
 2. Ну да, знаю (бере в руки газету). Ось Луценко, Катеринчук, Гриценко, Тимошенко, Яценюк, Кириленко, Тарасюк… (хоча насправді Микола Катеринчук не в десятці, а кандидат-мажоритарник).
 3. Ні.
 4. Будем якось утеплюватись, скажуть в штабі.
 5. Ні.
 6. Є, велика. До нас, я думаю, найбільше підходять.
 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.