28 серпня у трьох округах Рівненської області відбулися засідання окружних виборчих комісій. Спостерігачі ОПОРИ відвідали робочі зустрічі у Дубно, Рівному та Дубровиці. У всіх округах засідання комісії відбулося у неповному складі. Згідно п.1 ст. 32 Закону України «Про вибори народних депутатів України» повноваження дільничної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу.

У 153 виборчому окрузі з центром у Рівному на зустріч прийшло 12 з 18 членів комісії. Зі слів заступника голови комісії частину з відсутніх не повідомили про зібрання. Більшість номерів не відповідає або відключені. Серед відсутніх представники партій Всеукраїнської політичної партії "Братство", "Союз анархістів України", "Руська Єдність", "Руський блок", Народної Екологічної партії, Русь єдина". На засіданні також були присутні уповноважені особи від ВО «Батьківщина», Партії Регіонів та кандидата Юрія Вознюка. Члени комісії склали присягу та розглянули питання матеріально – технічного забезпечення ОВК. Представники політичних партій зазначили, що на даний момент комісія взагалі не забезпечена технікою, а приміщення для роботи вдвічі менше за розмірами ніж передбачено законодавством.

У Дубно, виборчий округ № 154, на засідання з’явилося 12 осіб. У числі відсутніх і голова комісії від партії "Русь Єдина". Також засідання не відвідали представники політичних-аутсайдерів України як "Союз анархістів України", партія "Всеукраїнське політичне об’єднання "Єдина Родина"", "Руський блок", "Руська єдність", "Братство". Зі слів відповідальних осіб, з ними не вдалося зв’язатися через неправильно вказані контакти. Під час першого засідання члени комісії склали присягу. Голова ОВК, представник християнсько-демократичної партії України Білик Олександр повідомив присутніх, що в нього немає досвіду роботи і попросив всіх допомагати йому організувати діяльність комісії. Цікаво, що однин з членів комісії, представник фракції комуністів Вознюк Олег Олександрович є однофамільцем кандидата – мажоритарники Вознюка Олександра Михайловича, який балотується по 154 виборчому округу.

11 членів комісії зібралося вчора у залі засідань Дубровицької районної ради. У 155 виборчому окрузі, як і у двох інших округах, відсутні представники партій "Союз анархістів України", "Братство", "РУСЬ ЄДИНА", "Руський блок", "Єдина Родина", "Руська Єдність" та Ліберальної партія України. Голова ОВК повідомив, що не зміг додзвонитися до багатьох членів. З його слів, за номером заступника від партії «Союз анархістів України» Дмитра Кравцова відповідає жінка, яка не має уявлення про таку людину. На засіданні також були присутніми довірена особа політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" Юрій Лосік, довірена особа Василя Яніцького - Оксана Чернобривець та представник Партії регоінв Віталій Ващишин. Останній вимагав не допустити до роботи комісії довірену особу від опозиції через те, що в нього немає посвідчення ЦВК. Юрій Лосік пояснив, що його ще не надрукували і звернувся до голови ОВК, який підтвердив його право взяти учать у роботі групи. Члени комісії склали присягу та ознайомилися зі своїми правами та обов’язками. Спостерігачі ОПОРИ зафіксували погане матеріально-технічне забезпечення ОВК. Приміщення оснащене декількома столами, стільцями та двома телефонами.

На думку громадських спостерігачів, відсутність членів партій - аутсайдерів України вказує на те, що гіпотеза про їх статистичну роль у виборчому процесі може підтвердитися. Вказані у анкетах недійсні або чужі номери телефонів дають підстави вважати, що політики подавали до ЦВК списки неіснуючих членів комісій. Людей, які можуть і не знати про свою участь у парламентських перегонах. Забезпечивши таким чином більшість при жеребкуванні, певна політична сила зможе тепер замінити «несправних» членів комісії на довірених людей та гарантуватиме собі прихильність ОВК. На це вказує хоча б те, що частина представників політичних партій уже заявили про свій намір відмовитися від посади. Серед них секретар комісії у 154 виборчому окрузі, представник Ліберальної партії Віта Присяжнюк.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
Координатор виборчих програм ОПОРИ у Рівненській області
096 918 74 08