Чернігів

Громадянська мережа ОПОРА вже повідомляла про конфлікт у смт Куликівка за участі кандидата в народні депутати по виборчому округу № 208 Олега Ляшка, що відбувся під час святкування Дня незалежності. За словами Олександра Бея, керівника ГО «За Чернігів», окрім оприлюднених фактів мала місце й «неадекватна поведінка пана Ляшка».

«Олег Ляшко був не в собі, бігав по площі, матюкався, чіплявся до агітаторів, які на той час вже нічого не роздавали, а стояли біля автобуса. Він також підбігав до водія, який привіз групу агітаторів, погрожував йому фізичною розправою, казав, що розіб’є машину та підірве її. А отім почав хапати 50-ти річного чоловіка за шнурок із хрестиком і душити його», - про це пан Бей повідомив під час прес-конференції 27 серпня.

Разом з тим представник об’єднання «За Чернігів» наполягав, що контент розповсюджуваної листівки був направлений на підтримку кандидата по виборчому округу № 208 Бориса Бойправа і аж ніяк на дискредитацію пана Ляшка. А розміщений у виданні матеріал стосувався суто задекларованих доходів Олега Валерійовича.

«Ляшко кричав до правоохоронців, що це «чорний піар» проти нього. Але, який же це чорний піар, якщо Ляшко особисто заповнив цю декларацію, а ЦВК її оприлюднило. Кожен може зайти на сайт ЦВК і побачити. Ми лише опублікували її, аби люди знали правду – хто насправді цей Ляшко», - повідомив Олександр Бей.

Чернігів

Позаяк ситуація є однобокою, ОПОРА зв’язалася з Василем Волошко, кандидатом в народні депутати по партійному списку Радикальної партії Олега Ляшка. Останній, у свою чергу, наполягає, що ніхто нікого не душив, а поведінка пана Ляшка була цілком пристойною. Адже він просто вимагав у водія представитися, а той у відповідь мовчав. Більш того, за словами пана Волошки, водій не мав права на перевезення агітаційної продукції. Стосовно ж самого видання, то, на думку пана Василя, редакція працює підпільно, а в матеріалі, що стосувався Олега Ляшка, дійсно є провокаційні моменти.

Разом з тим на питання представника мережі ОПОРА стосовно провокаційних намірів у діях самих активістів «За Чернігів», пан Бей відповів наступне:

«Ми не знали, що Олег Ляшко збирається брати участь у святкуванні Дня незалежності в Куликівці. І спрогнозувати таку реакцію на нашу листівку ми не могли».

Нагадаємо, що, окрім самовисуванця Бориса Бойправа та Олега Ляшка, у заході брали участь й інші кандидати в народні депутати й інформація ця не була прихованою. Крім того, нещодавно розповсюджувалася інформаційна листівка із логотипом «За Чернігів», направлена на дискредитацію Олега Ляшка, причетність до якої представники однойменної організації спростовують.

Ольга Різенко
прес-секретар
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.