Лише троє нових представників області потрапили до прохідної частини списку об’єднаної опозиції. Один із них – керівник обласного штабу об’єднаної опозиції Андрій Павелко. Йому дістався 29-й номер у списку. Андрій Павелко є керівником депутатської фракції «Фронту Змін» у Дніпропетровській міській раді. Двоє інших кандидатів – бізнесмени. Денис Дзензерський володіє частиною корпорації «Веста», і посідає 34-й номер у списку, а Леонід Сергієнко – 46-й номер – власник компанії «Дніпромайн».

Леонід Сергієнко у 2006 році балотувався в народні депутати від соціалістів під номером 40, але обраним не став. Працював заступником міністра транспорту і зв’язку з вересня 2006 року в урядах Януковича і Тимошенко.

З травня 2010 року політична діяльність Сергієнка вщухла. Та в цей час у медіа почав фігурувати його зять Андрій Павелко. До великої політики Сергієнко повернувся наприкінці минулого року, коли увійшов до політради обласної організації партії «Фронт Змін».

Найбагатшим із цієї трійки виявився Денис Дзензерський. Місцеві ЗМІ пишуть, що разом зі своїм батьком – депутатом облради від «Фронту Змін» Віктором Дзензерським, він входить до списку 200 найбагатших українців.

Маючи 17 виборчих округів, Дніпропетровщина традиційно не спромоглася на більше представництво у Верховній раді від об’єднаної опозиції. А разом із прохідними місцями в списку «Фронт Змін» і «Батьківщина» в Дніпропетровській області втрачають і останні шанси задовольнити очікування свого електорату. Провладні кандидати – фаворити на мажоритарних округах, оскільки потужно і системно, хоч і не без порушень, проводять виборчу кампанію.      

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.