На виборчій дільниці №210746, де вчора зникла печатка, було створено кілька документів, на яких підписи керівників ДВК та більшості членів комісії. При цьому самі документи є порожніми.
У розпорядженні ОПОРИ опинилися документи, на яких поставлено підписи керівництва та більшості членів ДВК №210746, у тому числі – і бланк протоколу з іменами кандидатів на посаду міського голови.
На документі, як видно із фотокопії, є перелік кандидатів на посаду міського голови, але результатів голосування навпроти їх прізвищ не вписано. При цьому на бланку стоїть підпис голови ДВК Василя Савчини, його заступника, а також більшості членів комісії.
Також зафіксовано листи формату А-4, на яких є підписи членів дільниці, проте самі листки порожні.
Це може бути ознакою того, що члени ДВК свідомо практикували наперед ставити підписи на документах, які не містили інформації. У факті нанесення підписів на незаповнений бланк протоколу результатів голосування можуть вбачатися ознаки порушення Закону.
Також прикметним є факт, що проміжок часу між заповненням протоколів, де внесені результати голосування, є коротким. Наприклад, як видно із фотокопії документів, протокол із результатами голосування за кандидатів на посаду міського голови заповнений о 03:50, а протокол із результатам голосування за партії – заповнений о 03:58.
Короткий проміжок часу між заповненням документів також може свідчити, що ці бланки були підписані, коли були порожніми; а після підписання на них почали вносити інформацію із результатами волевиявлення.
За інформацією спостерігача ОПОРИ, який перебуває на засіданні Ужгородської міської виборчої комісії, бюлетені із згаданої дільниці будуть перераховувати безпосередньо тут
Відзначимо, що підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування чи результатів виборів, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років (частини 3 і 4 статті 158 Кримінального кодексу України).
Підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування чи результатів виборів, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років (частини 3 і 4 статті 158 Кримінального кодексу України).