Урядам країн G7
і країнам-членам ЄС

Міжнародний центр української перемоги (ICUV) та громадські організації-члени ICUV закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні.

23 листопада Україна зазнала чергового масованого ракетного обстрілу російської армії, яка запустила 70 ракет і 5 бойових безпілотників. Атака була спрямована конкретно на критичну інфраструктуру України та будинки мирних жителів. Десятки таких об’єктів знищено менш ніж за три години, коли сирени повітряної тривоги лунали по всій Україні. Загинуло щонайменше 10 осіб.

Внаслідок цієї атаки мільйони людей в Україні залишилися без світла, опалення та води у своїх оселях, а всі атомні електростанції відключені від мережі. У Київській міській військовій адміністрації повідомили, що понад 80% жителів столиці залишилися без світла та води внаслідок таких варварських дій.

За іронією долі, все це сталося того самого дня, коли Європарламент оголосив росію «державою-спонсором тероризму» та подав цим яскравий приклад усім іншим парламентам світу.

Українська влада, а також громадські активісти, такі як ми в ICUV, попереджали світове співтовариство про можливість цих подій ще на початку літа, називаючи такий сценарій «Холодомором» — терміном, що складається з двох українських слів: «холод» і «Голодомор», тобто події, штучно організовані Сталіним на українських землях у 1932-33 роках, коли від голоду загинуло майже 7 мільйонів українців.

Тоді, у 1930-х, Захід зробив мало для порятунку мирного українського населення, хоча знав про всі жахи Голодомору завдяки відважному британському журналісту Ґарету Джонсу.

Сьогодні, коли демократичний світ визнає людське життя найвищою цінністю, західні політичні лідери не можуть знову допустити гуманітарної катастрофи в серці Європи.

За дев'ять місяців повномасштабної війни Україна так і не отримала сучасної зброї в кількості, достатній для відбиття нападу росії. Це стосується сучасних бойових літаків типу F-16, необхідних, аби закрити небо від атак противника. Також, враховуючи розмір території України, кількість систем протиповітряної оборони в Україні лишається критично низькою, тому необхідні подальші швидкі поставки таких систем, як C-RAM і Gepard. Крім того, Україні терміново потрібні сучасні БТР і БМП, а також сучасні бойові танки типу «Леопард-2» для звільнення територій, де розташовані додаткові енергетичні потужності.

Критична інфраструктура України потребують серйозного та швидкого відновлення. Це означає необхідність термінової поставки автотрансформаторів на 750кВ та 330кВ та іншого енергетичного обладнання.

Наостанок ми закликаємо всі демократичні держави визнати Росію державою-спонсором тероризму, оскільки її терористична кампанія проти мирних українців має бути названа належним чином.

Нинішня українська гуманітарна катастрофа завтра може обернутися жахом для всієї Європи.

Не допустіть гуманітарної катастрофи в Україні. Це наш спільний шанс довести, що людське життя справді є найвищою цінністю для демократичного світу.

 

Міжнародний центр української перемоги
Центр протидії корупції
Громадянська мережа ОПОРА
Мережа захисту національних інтересів «АНТС»