Міграційна політика України: правове регулювання та євроінтеграція
Еміграція величезної кількості українців через повномасштабне російське вторгнення стала економічним та гуманітарним викликом не лише для України, а й для держав-партнерів, що прийняли мільйони вимушено переміщених осіб. У дослідженні Громадянської мережі ОПОРА наголошено, що, навіть за найскромнішими підрахунками, населення України з 1991 року до 24 лютого 2022 року скоротилося більш ніж на 8 млн осіб. Повномасштабне російське вторгнення суттєво погіршило демографічну ситуацію, спричинивши масове зовнішнє та внутрішнє переміщення. За даними УВКБ ООН, станом на 19 лютого 2025 року в Європі зареєстровано 6 млн 346 тис. 300 громадян України. Водночас у згаданому дослідженні, проведеному на основі даних мобільних операторів, зазначено, що кількість мешканців України станом на 6 червня 2023 року порівняно з 31 грудня 2021 року зменшилася на понад 7 млн осіб.
Рекомендації для Кабінету Міністрів України за результатами фасилітованих діалогів з українськими спільнотами у Литві та Сполученому Королівстві
Громадянська мережа ОПОРА провела серію фасилітованих діалогів у Литві (Вільнюс) і трьох містах Сполученого Королівства (Престон, Манчестер, Ліверпуль). Фасилітовані діалоги спрямовані на покращення залучення громадян та інтегрування їхніх думок у державні політики, що гарантує їх впровадження, моніторинг та оцінку. Серед ключових завдань, які ставила перед собою ОПОРА, були систематизація досвіду українських громад за кордоном, напрацювання стратегії їхньої взаємодії з демократичними інститутами й громадянським суспільством України, а також вироблення спільного розуміння проблем, потреб і способів залучення українських громадян за кордоном до формування політик (policies) всередині України.Отримані дані були деперсоніфіковані, переведені в електронний формат, оброблені та інтегровані до підсумкового аналітичного звіту дослідження. Аналіз результатів обговорень дозволив сформувати рекомендації, які сприятимуть вирішенню ключових потреб та допоможуть уряду та, зокрема, Міністерству національної єдності України при розробці майбутніх політик, спрямованих на підтримку українських громад за кордоном.
Вгору