Протягом серпня 2020 року народні депутати України, обрані в округах Вінницької області, на своїх сторінках у соціальній мережі Facebook інформували про своє «сприяння» у виділення коштів з державного бюджету на ремонт доріг, шкіл та інших об’єктів. Такі випадки піару на державних коштах виявили спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Так, 21 серпня на сторінці народного депутата Петра Юрчишина (обраного по виборчому округу №13, самовисування) у соціальній мережі Facebook опубліковано повідомлення про те, що завдячуючи йому виділено найбільшу частину фінансування на те, щоб у школі ОТГ смт Глухівці Козятинського району було відкрито спортивний майданчик зі штучним покривом.

«Для Петра Васильовича важливо приєднуватися до відкриття подібних об’єктів, адже в наш час необхідно, щоб діти мали змогу покращувати стан здоров’я та займатися фізичною культурою, спортом. Під час урочистого заходу працівники навчального закладу були нагороджені подяками від народного депутата», - йдеться у повідомленні на сторінці Петра Юрчишина.

На сторінці народної депутатки України Ірини Борзової, обраної у виборчому окрузі №14 ввід політичної партії «Слуга Народу», розміщене відео, у якому йдеться про дитячий садок «Ромашка», розташований у Жмеринці. Ірина Борзова зазначає, що цей дитсадок включено до об’єктів програми «Велике будівництво».

«В 2020 році ми домоглись, щоб дитсадок включили в програму «Великого будівництва», держава вже виділила 4,398 млн гривень. Місцевий бюджет мав би дати 1,322 млн гривень. А від мерії - 0% фінансування та 0% діяльності. Напевно, місцевій владі дитсадок не потрібен, це не їх діти стоять в черзі на дитсадок?», - сказано в повідомленні.

В іншому дописі Ірина Борзова розповідає про об’єкт, який буде відновлено у селищі Браїлів.

«Я вірю, що Браілїв наповниться новим життям. Вірю, що розвиток можливий через відродження культури. Комплекс садиби Фон Мекк, пам’ятка архітектури 1868 року побудови, подали на фінансування в рамках проекту «Велике будівництво», - написала Ірина Борзова.

Ще один допис Ірини Борзової стосується ремонту аварійного мосту в Літинському районі.

«Підрядники завершили ремонт мосту у селі Сосни, який є частиною водопропускної споруди. Міст укріпили, розчистили русло річки, уклали асфальтобетонне покриття, зробили тротуар, бар’єрне огородження і встановили перила. Це саме та мостова споруда 1976 року побудови, з приводу ремонту якої до мене, як народного депутата, звертались жителі Літинського району. Ремонт провели за рахунок коштів Державного дорожнього фонду», - йдеться на сторінці депутатки.

Допис Ірини Борзової за 13 серпня інформує про те, що нею залучено державну субвенцію, яка буде спрямована на медицину.

«В нас ремонтували вулиці, робили освітлення, ставили лавочки і майданчики, але за медицину в районах часто «забували». В результаті маємо проблеми – в районних лікарнях немає сучасного обладнання щоб рятувати життя. Тому субвенцію на «соцеконом, яку мені, як народному депутату вдалось залучити з державного бюджету, буде направлено на потреби медицини в 14 окрузі. Це 10 мільйонів гривень!», - написала Ірина Борзова.

Повідомлення про це вийшло також на сайті «Вінниця.info». А сайт «БарNews. City» надрукував  розповідь Ірини Борзової про виділення державної субвенції на придбання обладнання для шкільних їдалень.

«Кошти спрямовані для 764 закладів загальної середньої освіти області. Вони передбачені для закупівлі засобів навчання, меблів, комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів в класи початкової школи та інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень», - повідомила Ірина Наумівна», - йдеться, зокрема, у статті.

Народна депутатка Лариса Білозір, обрана у виборчому окрузі №15 (самовисування), інформує на своїй сторінці у фейсбуці про те, що вона тримає на контролі ремонт доріг та інших об’єктів.

«Капітальне оновлення на відрізку автошляху О-02-21-12 від с. Торків до м. Тульчин - продовжується! Днями особисто переконалась у цьому, коли прямувала з Тульчина до Шпикова. Таким чином після завершення ремонту вся протяжність шляху від Тульчина до автошляху Р-36, враховуючи вже відремонтовану ділянку у Торкові (загалом 22 км), буде капітально відновлена», - йдеться у повідомленні.

«Друзі, як ми з вами і домовлялись, тримаю на контролі питання ремонту доріг. Сьогодні зустрілась з керівництвом дорожніх служб, щоб ще раз обговорити поточну ситуацію з ремонтом проблемних ділянок на окрузі. Пам'ятаєте, за нашими з Микола Кучер зверненнями до очільника Укравтодору Олександра Кубракова, до переліку запланованих до ремонту доріг, було включено ряд відрізків по 7 км кожен на автомобільних дорогах державного значення. До речі, це єдині так звані Т-шки, що будуть ремонтуватись цьогоріч», - інформує Лариса Білозір.

Інший допис Лариси Білозір інформує про ремонт бібліотеки, розпочатий завдяки її зверненню.

«Вже на окрузі. Інспектую початок реконструкції приміщення Тульчинської районної бібліотеки! Це один із 18 об‘єктів соцеконому кошти на які уряд направив за моїм зверненням. Приміщення давно потребувало капітального ремонту. У проєкті заміна міжкімнатних дверей та ремонт внутрішніх приміщень», - пише депутатка.

Аналогічний її допис стосується і ремонту школи. «Проінспектувала «Велике будівництво» у Чернівцях, що на моєму окрузі. Масштабна реконструкція Чернівецької ЗОШ №2, у рамках президентської програми, завершується. І вчителі, і учні з нетерпінням очікують початку навчання в оновлених класах школи. 236 учні виявили бажання навчатися у фактично новій школі. Початок якісних змін покладено ще минулого року, а цьогоріч продовжено за кошти виділені урядом для згідно з моїм зверненням», - написала Лариса Білозір.

Також із фейсбук-сторінки Лариси Білозір можна дізнатися, що Уряд на її звернення виділив субвенцію на соціально-економічний розвиток 15 округу Томашпільського, Тульчинського, Шаргородського, Мурованокуриловецького та Чернівецького районів; на реконструкцію відділень в Шаргродській ЦРЛ; на мультифункціональний майданчик для дитячо-юнацької спортивної школи тощо.

Народний депутат Микола Кучер, обраний у 17-му виборчому окрузі (самовисування), теж на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» інформує про участь у залученні коштів із державного бюджету.

«У Теплику тривають роботи по проєкту «Капітальний ремонт тротуару по вул. Незалежності: завершення робіт (від будинку №107 до виїзду з смт Теплик) в смт Теплик, Вінницької області». Цьогоріч нам вдалось залучити на реалізацію цього проєкту фінансування з державного бюджету в розмірі 750 тис. грн, згідно з розпорядженням КМУ від 08.07.2020 року №891-р на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», - написав Микола Кучер.

Народний депутат Геннадій Вацак (16-й виборчий округ, самовисування) на своїй фейсбук-сторінці звітує про реконструкцію ділянок автодороги міжнародного значення.

«Розпочато будівництво ще одного відрізку М-21. Вендичани. На поданих мною світлинах не лише моменти роботи шляховиків, а й план проєкту. Тож будуємо дороги! Обіцяне – виконую!», - зазначив Геннадій Вацак. Аналогічний допис він розмістив і про ділянку дороги М-21 між поворотами на Муровані Курилівці та Ольчедаїв.

«Часто народні депутати використовують субвенції для самопіару. Ця тенденція спостерігається вже не один рік поспіль. Громадянська мережа ОПОРА вкотре наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України», - координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)